Megane 2 aydinlatmalari

onlyciihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar cümleten s.a .
benim sol farım çok dengesiz aydınlatıyor aracım 2006 model dinamic düz far mercek falan yok. dün akşam sisli bir havada araç kullanırken sisin de etkisi ile far ışığının hangi yönü aydınlattığı daha iyi belli oldu.şikayetim yolun sol tarafının karanlık ve gölge olması ve geceleri sisleri açmadan yolumu göremememdir.
anladım ki sol farım sağa doğru ışık veriyor yani araçtan 10 metre ileride sol far ve sağ farın ışık merkezi birleşiyor sağ tarafta. ben de kurcalarken aşağı yukarı vs derken sol far ayar motorunu yedik herhalde devamlı bir tırlama sesi gelmeye başladı ve sağ tarafın aksine aşağı yukarı da hareket etmez oldu üstündeki far ayar vidası da boşa döner gibi galiba dişliler gidik.
elektrikçiye gittim bu farların sağ sol ayarının da olduğunu ve tamponu sökmeden bu ayara ulaşılmayacağını söyledi.ama araştırdığım kadarı ile bu far tipinde yön ayarı yok sadece aşağı yukarı ayarlanıyor.far motorunu kendim tamponu falan sökmeden takarım gibime geliyor fakat bu yön ayarını nasıl hallederim ?
far ayfar marka sağdaki valeo. ampulü yokladım tam oturmuş gerçekten böyle bir ayar var mı yoksa elektrikçi 100 tl mize mi göz dikti ? geceleri insanların gözünü almak istemem led ampullerim var onları bile takmadım ışık patlıyor diye. yeni far almadan bu sorun nasıl çözülür ?

carpenoctum

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sol far hafif sağa doğru aydınlatır karşıdan gelenin gözüne gelmesin diye. Benimki de öyle

SM-G6100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onlyciihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorum uslübunuz yanlış ama yine de teşekkürler. Amaç kendi yapabileceğim bir şey var mı onu öğrenmektir.

Moderatörün son düzenlenenleri:

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çzemessin ya tamponu indircen elektrici doğru söylemiş farı değiştir yada gerçek servise git sana 2000 tl girsin elektriciye 100 verceğine 2000 ver git :sinirli

Forum ici usluba dikkat edelim ve yazisma dilimizi ahlak kurallarina uygun olarak kullanalim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorum uslübunuz yanlış ama yine de teşekkürler. Amaç kendi yapabileceğim bir şey var mı onu öğrenmektir.

Mesaj icerigi tarafimdan silinmistir. Gerekli uyari yapilmistir. Herkese keyifli forumlar dilerim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

onlyciihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim

berkay1232

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
onlyciihan o tepkiyi sana vermedim :) sadece arabayı bilgisayara bağlamak için 200 tl isteyen servislere dedim yanlış anlamışsınız :)

servise gittim alt takımdan ses geliyodu adam fren balatası debriyaj şeyi fln 6000 tl bütçe çıkardı bende gittim sanayiye adam arabayı kaldırdı alttakımdaki çivileri sıktı baktım ses gitti geri temizlikçi koltuğu ileri doğru çekti megane2lerdde ileri çekince airbag ışığı yanıyor bazen bilgisayara bağladı onu sildi ben 300 tl yi hazurlamıştım ki adam 50 tl istedi şaştım kaldım o kadar şey yaptı uğraştı yine yani paragöz serviscilere dedim onu ): ama farı gidip sanayiye göster elektrikçiyi boşver belki başka bişeyler yaparlar ama tamponu sökseler bişey olmaz :(