Megane 2 Ayna Problemi

czemre85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Size bir konu danışmak istiyorum aracım 2004 megane 2 aynalarım elektrikli ve katlanır ama sol ayna içerden kapama konumunda kapanıyor ama açma konumuna aldıgim zaman ortada durması gerekirken durmuyor ve ters dönüyor el ile düzeltmek zorunda kalıyorum ne yapmam gerekli yardımlarınızı bekliyorum

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Bu sorun benimde aynamın birinde vardı.Elektrikçi kapağını açtı mekanizmanın atlama yapan yerine bir tane alttan vida taktı.Tabi bunu bir kaç kere test ederek yaptı.Kapağını kapatınca kesinlikle dışarıdan görünmüyor.Ayna tam açıldığında o vidaya dayanıyor ve duruyor.2 senedir günde bir kaç kere kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

czemre85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorun benimde aynamın birinde vardı.Elektrikçi kapağını açtı mekanizmanın atlama yapan yerine bir tane alttan vida taktı.Tabi bunu bir kaç kere test ederek yaptı.Kapağını kapatınca kesinlikle dışarıdan görünmüyor.Ayna tam açıldığında o vidaya dayanıyor ve duruyor.2 senedir günde bir kaç kere kullanıyorum ve hiç bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

O zaman iyi bir elektrikçiye götüreyim ben arabayı bilgi için çok teşekkür ederim :eyv

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Size bir konu danışmak istiyorum aracım 2004 megane 2 aynalarım elektrikli ve katlanır ama sol ayna içerden kapama konumunda kapanıyor ama açma konumuna aldıgim zaman ortada durması gerekirken durmuyor ve ters dönüyor el ile düzeltmek zorunda kalıyorum ne yapmam gerekli yardımlarınızı bekliyorum
İçindeki dişliye baktınızmı daha önce buna benzer bir konu açılmıştı diye hatırlıyorum

czemre85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İçindeki dişliye baktınızmı daha önce buna benzer bir konu açılmıştı diye hatırlıyorum

Ben açıp bakmadım sadece bi yere sormuştum oda zaten içini açmadı bunun dişlisi kırılmış dedi degismesi lazım komple aynanın dedi öyle kaldı

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun sorun pusu33 ün dedigi gibi cözülür iyi bi elektrik ustasına yada bu işlerden anlayan bi tanıdıgınıza gitmelisiniz

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben açıp bakmadım sadece bi yere sormuştum oda zaten içini açmadı bunun dişlisi kırılmış dedi degismesi lazım komple aynanın dedi öyle kaldı
O dişlinin sadece yarısı çalışıyordu galiba sıyırdığı zaman bu problemi yapıyordu. Dişliyi 180 derece çevirince oluyordu galiba ama emin değilim siz o kunuyu bi araştırın forumda

Hakan/Mgn2DynOtm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
2004 Megane II 1.6 Dynm var bende, ayna içeriden katlanmıyor, elektrikçi bu araçlarda içeriden katlama özelliği yok dedi, inanasım gelmedi ama mecbur inanmak zorunda kaldım tereddüt ederek.
Bilgisi olan var mı 2004 araçlarda bu özellik var mı ?

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
En fullerinde katlanıyor. Sizinkinde bu özellik olup olmadığını şu şekilde anlayabilirsiniz: aynaları içerden ayarlayan yuvarlak düğmenin(sağa ve sola çevirip aynaları sağa sola aşağı yukarı çeviren küçük kol) alt tarafında da bir nokta varsa yani aşağıya da döndürülebiliyorsa aynalarınız içerden katlanabiliyordur.

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu özellik malesef yok