Megane 2 Bakım İçin Motor Yağı

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin de aracınız otomatikse 6 litre mucizevi bir rakam heralde bu değeri konya ya da kayseri gibi düz bir yerde yapıyor olmalısınız :)

Bugun burdaki tavsiyeri aldıktan sonra ustayala kavga ettik. Ustam büyükçekmece bikada uzun süre çalışmış sonrasında dükkanını açmış işin ehli bir usta. Herşeyin orjinal olmasına özen gösteriyor, motor yağı için elf in 5-40 lık yağını kullandı, bujileri orjinal 155 kod numarası ile biten bujileri, filtreleri de benim aldıgım orjinal filtrelerle değiştirdi. Ayrıca benzin filtresini değiştirdik. Kontrol sonrasında kırıldıgını gördüğü motor alt takozunu da değiştirdi.

Araba canavar gibi oldu, yakıt durumuda b.çekmeceden avcılara giderken orta düzeyli akşam trafiğinde 7 litreyi gösteriyordu ancak öyle sanıyorum ki belli bir süre şehiriçinde 8-9 lt gibi değerleri gösterecektir.

Ustaya dinletemesemde, kendisi orjinalci oldugu ve çok sevdiğim bir insan oldugu için onu kıramadım.

Tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim.
Aracım manuel . Bu arada ben Adanada yaşıyorum , rakım düşük ve haliyle oksijen miktarı bol olduğu için , araçtan herkonuda tam verim alıyorum . Gerek motor performansı , gerek düşük yakıt tüketimi .. demem o ki, rakım farkı özellikle atmosferik araçlarda yakıt tüketimini ve motor performansını farkedilir oranda değiştiriyor.

:) keşke castrol edgeyi deneseydiniz ,banada aynı şeyleri yapıyorlar ama başına buyruk ustalardan hiç haz etmem , sonuçta benim dediğim oluyor o ayrı.

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hasan33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam en son bakımda ELF Evolution SXR 5W-40 yağ koydurdum tam sentetik o yağ herhangibir sıkıntı yok tavsiye ederim

Topal Solucan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet yetkili serviste bu yağı kullanıyormuş, bu yüzden aklımda soru işareti kalmadı.

Tavsiyeler için tekrar teşekkürler, ilerleyen günlerde ortalama yakıt tüketiminin 10-11 litrelerden kaç litreye geldiğini buradan paylaşırım.

Tekrar teşekkürler.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Üstadım serviste 5-40 yağ koyuyor, araç kitapçığında da 5-40 yağ koyun diyor.

Karaoqlan Üstadım, tavsiyelerimize uyacağım. Bujiler de araştırdığım kadarıyla iyiymiş. Nasip olursa Bakım sonrası izlenimlerimi burada paylaşacağım.

Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Ben 5-30 kullanıyorum gayet memnunum. ;)

Kitapçıkta 5-30 Yakıt ekonomisi motor ve çevre korumasından bahsediyor.

108d28j.jpg

Topal Solucan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 5-30 kullanıyorum gayet memnunum. ;)

Kitapçıkta 5-30 Yakıt ekonomisi motor ve çevre korumasından bahsediyor.

108d28j.jpg

Evet üstad haklıymıssın, kusura bakma senied böyle fotograf çek, upload et derdine sokmus olduk.

Hakkını helal et :)

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Evet üstad haklıymıssın, kusura bakma senied böyle fotograf çek, upload et derdine sokmus olduk.

Hakkını helal et :)

:) Helal olsun ne demek. Yanlış yönlendirmek istemem kimseyi. Sizde haklısınız servise kalmış bir şey 5-30 da 5-40 da koyabilirler.