Megane 2 benzin motor soğukken tekliyor

duran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
acil yardım edermisiniz. 2004 model 1,6 benzin&lpg aracım 10 gündür motor soğuk iken normal marş yapıp çalışıyor ancak gaz yemiyor ve yerinden çok zor kalkıyor. 2 dk içinde araç ısınıp lpg ye geçiyor ve sorun bitiyor. 3 gün sadece benzinde kullandım yine aynı sorun devam ediyor. boğaz kelebeğini yetkili serviste dün temizlediler ama bu gün sabah yine aynı sorun. bilgisi olanlar lütfen yardım ederlermi.

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun sadece benzinde yapıyorsa benzin filtresinden (pompası) kaynaklanıyor olabilir sağ arka kapının altında marşpierin arkasında aklıma birde bobinler geliyor

duran

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler fakat yaklaşık 1 dk sonra sorun düzeliyor. benzim pompası olsa yada bobinler olsa sürekli yapar diye düşünüyorum. 20 günden bu yana bu arıza ile uğraşıyorum nafile. sitede "ayberk0616" ve "yavuz" isimli kullanıcılar bu sorunu çözdüklerini okudum ancak kendilerine msj yazdım fakat cevap gelmedi. bu kullanıcılardan birine ulaşsam sorunu çözeceğime inanıyorum.

emme manifolt contalarının ve boğaz kelebeği oring contasının değişiminden (motor soğukken hava aldığı için ) bahsetmişler. fakat sonucu tam açıklamamışlar.

başka kullanıcı ise zenginlik ayarının bozulduğunu 128/128 olması gerektiğini yazmış. fakat servis böyle bir ayar yok dedi.

zaten servis bilgisayara takıyor arıza yok diyor ben şef e bakıyorum o da boş boş bana bakıyor. araç bir gün orda kaldı ama yine bulamadılar.

lütfen yardım edermisiniz bana.

ahmetcan_1990

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde başima geldi megan 14.16 v bujileri değiştim bide bi katki var bp den aldim 29 tl enjektör temizleyici %100 etki edecek dedi usta 1 hafta içinde şimdilik sorun yaşamyorm titreme yavaşlamaya başladi