Megane 2 Benzinli - Geç marş problemi!

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar benimde aracımda şöyle bir problem var soğuk çalıştırmada hemen marş alıyor herhangi bir problem yok fakat motor ısındığı zaman stop ediyorum 5 dk sonra motor hala sıcakken çalıştırdığımda böyle titreşimli çalışıp boğulma yapıyor eğer gaz vermezsem stop ediyor sorun hakkında bilgisi olan varmıdır acaba ?

sGOODsItgets

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun marş süresi (4sn civarı) ve hırıltılı çalışma.
Aynısını toyota da tecrübe etmiştim, megan da başıma gelince gaz kaçırabilecek parçaları değiştirmiştim 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum.
O zaman ben de ilk fırsat da dediklerinize baktırıp paylaşırım. Teşekkürler cevap için.

sGOODsItgets

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzin de çalşırken de hırıltılı çalışma oluyor muydu? Çünlü benim söylediğim arıza gaz ya da benzin her iki durumda da mevcut.

Soneroz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzin de çalşırken de hırıltılı çalışma oluyor muydu? Çünlü benim söylediğim arıza gaz ya da benzin her iki durumda da mevcut.

Bence siz bir deneme yapın . Lpg yi tamamen bitirin veya depo üzerindeki vanayı kapatın. Vana benim aracımda çalışmıyordu o yüzden gaz hortumunu söküp açıkta kalan uçları sıkıca bantlamıştım.
Gaz tamamen kesildiğinde gözlemleyebilirsiniz.

sGOODsItgets

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence siz bir deneme yapın . Lpg yi tamamen bitirin veya depo üzerindeki vanayı kapatın. Vana benim aracımda çalışmıyordu o yüzden gaz hortumunu söküp açıkta kalan uçları sıkıca bantlamıştım.
Gaz tamamen kesildiğinde gözlemleyebilirsiniz.
Eksik olmayın hocam tavsiyeleriniz için. Biraz zor şartlarda bulunduğum için Lpg ustasına gösteremedim dediğiniz parçaları. Lpg gazın bittiğini nasıl anlıyoruz? Araç stop mu ediyor?

Soneroz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gaz bittiğinde sesli uyarı vermesi gerekir (atiker de böyle) ve stop etmeden benzine geçer,
eğer sizde sesli uyarı yoksa ya gazı hiç bitirmediniz ya da lpg göstergesi arızalıdır.

sGOODsItgets

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gaz bittiğinde sesli uyarı vermesi gerekir (atiker de böyle) ve stop etmeden benzine geçer,
eğer sizde sesli uyarı yoksa ya gazı hiç bitirmediniz ya da lpg göstergesi arızalıdır.

Aldığımda bozukmuş 10 bin uyarısı vermemiş. Ama yaptırdım uyarı vermesi lazım. Teşekkür ederim cevap için.

Ahmet DEMİRELİ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorunu ben de yaşıyordum araç başlangıçta benzinde çalışıyor LPG ne alaka diyordum ama LPG’yi kapatıp uzun zaman benzinde kullandım hiç bir sıkıntı yaşatmadı maşallah çok güzel marş alıyor tık diye de çalışıyor. Sorun kesinlikle LPG ile alakalı. Korona muhabbeti biterse gösteririz inşallah. Benzine de indirim geldi fulledim depoyu biraz lükse kaçıp benzin kullanalım 😄

1998scenicrxt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorunu bende yaşadim .çalişmadiği durumda direk lpg pozisyonunda çaliştirmayi denedim.çalişti.benzin pompasi üzerindeki soketin bir tirnaği oksitlenmiş temizledim çalişti.ikinci yaşadiğimda hem geç çalişiyor hemde yolda kendi kendine stop ediyordu.volan sensörü değişti.o günden sonra bir daha problem yaşamadim.

sGOODsItgets

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayni sorunu bende yaşadim .çalişmadiği durumda direk lpg pozisyonunda çaliştirmayi denedim.çalişti.benzin pompasi üzerindeki soketin bir tirnaği oksitlenmiş temizledim çalişti.ikinci yaşadiğimda hem geç çalişiyor hemde yolda kendi kendine stop ediyordu.volan sensörü değişti.o günden sonra bir daha problem yaşamadim.
Soketi kendiniz mi temizlediniz? Rölanti de stop etme sorunu daha önce yaşanmış aldığımda 1 ay önce değişmiş. Stop etme sorunu yok zaten özel yetkili de yapılmış. Muhtemelen benim ki de böyle bir sorun çünkü aldığımda normal marş da çalışıyordu.