megane 2 bijonum kirildi. dikkat..

yavuzali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dun aksam bijonlar ne durumda acaba diye bi an icime bisey dustu. İndim garaja aldim bijon anahtarini sag on tekere bijona taktim hic guc kullanmadan neredeyse dondu eyvah demeye kalmadan kafasi koptu geldi yivli kisim icerde kaldi. . Onceden kirikmis demekki sadece dusmemisti.digerlerini korkumdan hic kurcalamadim sabah erkenden gittim sanayiye. Ustam cekic ve tornavida yardimiyla kolayca cikardi kalan parcayi ve diger ucune baktigimizda onlarin da orta kisimlarinin uzamis incelmis ve kopmaya yakin oldugunu gorduk. Hemen dort lastigi de sok dedim bakalim sag on hepsi kotu sol on iyi arkalarda da ikiser olmak uzere 8 ini degiselim hocam dedi. Budurumun lastik tabancasi kullanilmasindan fazla sikilmasindan kaynaklandigini soyledi. Orada bulunan bi lastikcide sasirdi renaultlarin bijonlarunin cok saglam oldugunu ilk defa gordugunu soyledi..Gittim parcaciya orjinal bijon istedim malesef yok dedi bulamazsin abi orjinalini ancak cikna bulursun bu elimdekileri veriyorum megane 2 ye sikinti olmaz dedi. Neyse 8 tane tanesi 3 tl den 20 lira verdim 10 da ustama verdim ama bijonlar icime sinmedi dogrusu 4 tekerin hepsine 2 yeni 2 eski seklinde taktim. Yaklasik 100 km yaptim soktum baktim saglam duruyorlar gibi. Orjinal bijon 77 gr agirliginda iken yeni aldiklarim 59 gr orjinal yedek bijonlar ise 64 gr geliyor tarttim ucunude o derece piskopatim yani :) hersekilde eskisinden saglam oldu ancak icime sinmiyor.
Acaba basina biyle bi durum gelen varmi yan sanayi bijon sikinti yaratirmi orjinali ancak serviste vardir muhtemelen fiyati hakkinda bilgisi olan varmi.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
artık söküp takıp kontrol etmekten vazgeçin bence:)gereken yapılmış 50.000 den sonra değiştirirsiniz çok sağlamcıysanız derim ben......

yavuzali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Valla saglamciyimdir heleki konu tekerlekler ise daha da fena saglamciyim. Bugun aklima gelmedi pazartesi servisi arayip sorucam artik ucuk bi rakami yoksa takim olarak orjinali ile degistirmeyi dusunuyorum.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Servisi arayıp fiyat alabilirsin, orjinalden şaşmamak lazım...

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Siz durduk yere başınıza iş açmışsınız desem yeridir :)
Eğer ki bijon ile söküyorsanız bijon anahtarı tam oturmuyosa eğer bu şekilde kırılır yinede geçmiş olsun orjinal malzemeden şaşmayın derim

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim başıma geldi ama ben çıkarırken elimde parçalandı yırttik orjinal aldım Mais ten 13 tl idi tanesi bijonlarin gevşek kalmasından dolayi olduğunu düşüyorum ben makinadan sonra bijonlarin sıklığını artık anahtarla kontrol ediyorum

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkes bırakın kendi işini yapsın böyle işler bizim işimiz değil sonra böyle elimizde kalıyor ne gerek var ki :)

yavuzali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Moderatörün son düzenlenenleri:

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Meganlarda yüzüklü oluyor bijon civataları. Çok daha uzun ömürlü ve güvenlidir. Ama 20 lira hakkaten çok para.