Megane 2 çalışmama sorunu ve calıştıgında ısındıktan sonra sersemleme

onnur_93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar
Megane 2 2009 model 1.6 16v aracım var aracım 180 binde ve tüm bakımlarını zamanında yaptırdım. yetkili servis dışında. aracımı 2 gün önce bakıma götürdüm ve ustamın debriyaj ve triger setinin değişmesi gerektiğini söyledi. ayrıca aracımı cihaza baglayıp açı kaydırıcıda arıza bulundugunu bunun da değişmesi gerektiği belirtti. ben ne yapılması gerekiyorsa yapılmasını söyledim. 2 gün aracım servisimde kaldı. debriyaj super acı kaydırıcıda değiştirmiş ( zaten sabahları arada calıştırırken tırrt diye bir ses yapıyordu ) .
Ancak arabam sabahları suan calışmıyor. ilk marsımda arac calışıyor , daha sonra ise stop edip bir daha calışmıyor. ilk marsta gaz verip calışır tutarsam yaklasık olarak yarım saat cok uzun bir sure bu tabi araba ısınıyor ve rolanti 0.5 egelip 0.8 e cıkıyor. ama sabahları tam bir ızdırap. ustama sordugumda aracın acı kaydırı ile ilgili sorun olmadıgını sorunun elektronik oldugunu söyledi ve sıyrıldı. ama ben aracımı çalışır ve hiç bir problemi yoktu teslim ettiğimde. daha önce bu problemle karsılaşmış olan var yardımcı olabilirmi arkadaşlar. yarın aracımı yetkili renault servisine götürücem bakalım ne cıkıcak ama bi bilgisi olan varsa soylerse cok sevinirim arkadaşlar. bu arada arızadan sonra değiştirdiğimiz parçalar aşagıda yazdım .bu arada takılan tüm parçalar orjinaldir.

kam mil kaptör
kelebek kutusu
açı kaydırıcı triger seti
benzin pompası
bobinler