megane 2 çözülemeyen rolanti arızası

Cemal_282828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzindede aynı fark eden birşey yok. Ümraniyede oturuyorum.

Cemal_282828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tatildeydim kusura bakmayın yazamadım sorunum devam etmekte ümraniyedeyim. Aracın tesisatından hala şüphrliyim yapan tamirci ondan değildir diyor ama içimde şüphe yok değil. Yetkili servislerle görüştüm lpg den diyip duruyolar benzindede durum aynı diyince kararsız kalıyorlar. Gündelik olarak kullanıyorum tam bi bozulsun diye bekler oldum ama inatla o parça neyse bozulmuyor:) tatildeyken stop etmeyi nadir yapmaya başladı dün yine eski kovamına döndü en iyisi yakmak bu aracı :) birde sikkatimi çeken birşey daha var araç otoyolda 140 ile 160 arası hızlanırken gaz kesme yapıp veriyor sadece bu aralıkta oluyor bu neden olabilir benzindede aynı ama daha az sarsıntı oluyor.

canerv

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeş. Bu kadar ilerlemiş olmasa da bende de devir 900 ün bir tık altına iniyor ve başlıyor motor kafa sallamaya. Yağ bakımından sonra başıma geldi bu olay. Denk mi geldi bilemem. Bakımı yapan usta normal diyor. Bi başkasına gittim motor kulağın bozuk diyor (yeni değişti ve orj malzeme takıldı) bi başkası motor kulakların sağlam yağ filtresi iç yapısı farklı olan filtreler oluyor ondan da yapabilir ama boğaz kelebeğin temizlenmesi gerekli diyor. ortak bir noktada birleşemedik kimseyle. Pendikte oturuyorum. Usta tavsiyeleriniz değerlendirilir....

Cemal_282828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer ara ara stop etme yapıyorsa sorunun boğaz kelebeği temizliği ve kalibrasyon yapılmasıyla düzelir. Ben her gaz bakımında temizleme yapıyodum balata spreyi ile kendinde temizleye bilirsin fakat bilgisayara bağlatıp kalibre ettirmen gerekiyor. Motor kulağı banada söylendi devir düşünce haliyle motor sarsıntı yapıyor ustaya baktırmıştım sorunum o da değil. Bu arada krndin temizliyeceksen kelebeğin başlangıç konumuyla kesinlikle oynama aracı tamirciye bile götüremezsin çekici çağırman gerekir:)

Cem-ARMUTCU

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cok ilginc bi ariza, durduktan 7 saniye sonra stop etme oyle mi?

RNE-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracında kendiliğinden start stop özelliği oluşmuş daha ne :) ama start yapma konusunda daha kendini yetiştirememiş.. :)

neyse şaka bi yana sanırım bir arkadaşında dediği gibi sorun westinghouse da olabilir.. frene bastığınızda stop ediyorsa eğer şunu deneyin bence..araçla giderken kırmızı ışıkta durduğunuzda frenden ayağınızı çekin (eğer otomatik değilse araç) stop etmezse eğer daha sonra frene basın ve o zaman stop ederse westinghousedan olduğu yüzde 80 dir..

272727

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bendeki sorun ile ilgili fikriniz var mi lutfen yardim edin. foruma yeni uye oldum. aracim 2006 model 1.6 16v k4m motor megane 2 sportway. triger eksantrik yagli kasnagi, bobin ve bujiler degisti. map sensöru de degisti. eksantrik volan sensoru de degisti. sorun devam ediyor. aractaki sorun genelde motor sogukken fazla hissediliyor. rolanti 600-800 arasinda yavasca dalgalaniyor ve motor biraz gurultulu calisiyor. ayrica hizlanmalarda arac tekliyor güc dusmesi var. yakit tuketimi sehir ici 14 litreyi buluyor. sorun benzin ve lpg de de ayni. bogaz kelebegi ve manifold temizlendi. adaptasyon henuz yaptirmadim. adaptasyon bahsettigim durumlara yol acar mi? acmaz ise sorun nedir? acill yardim.

Cemal_282828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kelebek boğazı temizlendiğinde muhakkak adaptasyon yapılması gerektiğini duymuştum ama illaki temizlemekte kurtarıcak anlamına gelmiyor yenisi ile değişim gerektirebilir. Tahminim krank sensöründe sorun var aküyü ve altındaki tabakayıda sök motor bloğuna yan lokmayla açabileceğin bi sekilde vidası var diye hatırlıyorum. Wd 40 ile iyice temizleyin ve kuruğundan emin olarak takın büyük ihtimal sorun düzelicektir.

Son düzenleme:

Cemal_282828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[FONT=&quot][FONT=&quot]Evet arkadaşlar 5-6 aydır yazmıyodum sorunum hiç istifini bozmadan malesef devam ediyor :)[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot][/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]bu süre zarfında üzerine afiyet aracım 2.kez tesisat ve sigorta kutusunu yaktı. Sürekli marş yaptığımdan kömürler yenilendi ve benzin popmpası bozuldu :) sal beni kendi halime diye yırtınıyo ama baba yadigarı. bu aracı adam edicem inat ettim. Yardımcı olabilecek kimse yokmu ? [/FONT][/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]Aceba pedal box aparatı taksam rolantiyi etkileyip düzeltirmi ? [/FONT][FONT=&quot][/FONT][/FONT]
[/FONT]

[FONT=&quot][FONT=&quot]Birde merak ettiğim bi konu daha var bu araç için sıfır olmasada sıfıra yakın garantili bir sandık motor bulunabilirmi? ve herşey içinde maaliyeti ne olur ruhsat vs?[/FONT][/FONT]
[/FONT]

Cemal_282828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) bu sorunun sadece benim aracımda olması çok enterasan giikri olan yokmu yav :(