Megane 2 Debriyaj Sorunu

By_hdR*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Aracı aldığımda üstten kavraması ve sert olması yönüyle servisine götürdüm 800 TL fiyat çıkardılar, baskı balata debraj komple değişimi... Üstten kavramasına kullana kullana alıştım :)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Aracı aldığımda üstten kavraması ve sert olması yönüyle servisine götürdüm 800 TL fiyat çıkardılar, baskı balata debraj komple değişimi... Üstten kavramasına kullana kullana alıştım :)

Dışarda 250-500 arasına yapılır . Benim yumuşacık :)

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eski aracımız 2006 clio symbol de hiç baskı balatayı değiştirmeden gezmiştik en son arkaya 4 kişi oturdu düğüne gidiyorduk öndede 3 kişi vardı :D baskı balata bitecek halde gelmişti araba kalkmıyordu kokuyordu bayağı korktuk yolda kalacağız diye fakat korkulan olmadı değiştirdikten sonra niye daha önce değiştirmedik dedik çünkü aracın çekişi fena halde düzeldi eskiden öyle kalkmıyordu ve çekiş düzeldiği için yakıtıda düşürmüştür diye düşünüyorum ölçmemiştim değiştirdikten sonra yakıtını.
sonuç olarak baktırıp değiştirmenizde yarar var keyifli forumlar.. :)

By_hdR*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dışarda 250-500 arasına yapılır . Benim yumuşacık :)

Benimde değiştirmem gerekiyor , yolda kalma durumu yok dedi servistekiler ; aracıda yeni aldım fakat tam bilgim yok bakalım hayırlısı 250 - 500 arası dediğiniz , servis dışı sanayiciler mi yaptırıyor ??

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde değiştirmem gerekiyor , yolda kalma durumu yok dedi servistekiler ; aracıda yeni aldım fakat tam bilgim yok bakalım hayırlısı 250 - 500 arası dediğiniz , servis dışı sanayiciler mi yaptırıyor ??

Şimdilik dursun o zaman

By_hdR*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet Kadir Bey , hem acemiyim hem de biraz alışayım daha 2 ay oldu araç alalı, biraz zaman geçsin yine yaptırırım. yenisini taktırsak onuda hor kullanırsam oda belli süre sonra bu şekile gelir.

mtnc39

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2004 1.6 megane ll aldık yeni. 62.000 km de. Debriyajı epey yukarıda kavrıyor. Test sürüşü yaparken el frenini çekip kalkmayı denedim stop etti, ama bu kadar da yukarıda kavranmaz ki . Yoksa bu megane larda kronik mi?

karado

Murat ŞATIRLAR-BORNOVA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
scenic i alır almaz debriyaj yapıldı, yine de çok olmasa da yukarıda kavrıyor, kronik olabilir. ben alıştım gerçi, hatta hiç sorun değil sadece araca binen başka arkadaşlar debriyaj biraz yukarıda mı kavrıyor diye soruyori ben de alışman lazım diyorum.

By_hdR*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Debraj Baskı Balata Değiştirecem , Megane II Extreme 2008 Benzinli. Toplam Gider : 500 TL (El Emeği içinde) , Yakıt Tüketimine Fark Eder mi ? Şehir İçi 33 Kuruş yakıyordu..

MeHMeT-INC

T.C Vatandaşı, 06VNP93,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakıtın azalır abi eğer debriyaj kaçırıyorsa. bence bir an önce yaptır zaten arabalar genelde 3-4 sene sonra satılıyor. 2 sene bitik balatayla acaba yolda kalacakmıyım korkusuyla gezipde 3. sene yeni balata taktırıp 4. senede arabayı satınca adama çok pis koyar :D