Megane 2 devir kendi kendine yükselmesi orantısız

Gkoca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle merhaba forumda yeniyim renault megane 2 araç satın aldım yaklaşık iki ay önce kadar son 2 haftadır araç kendi kendine gaz veriyor devir 3000 4000 e kadar geliyor hiç gaz vermediğim halde bunu gaz ve benzinde yapıyor boşta vites te her durumda yapıyor enjeksiyonu kontrol edin diye hata veriyor panel de daha önce de veriyordu ama herhangibir tepki vermiyordu daha önce şimdi hata verdikten sonra yapmaya başlıyor çözüm olarak vaktim olmadı şuan için baktırmaya gösteremedim hiç bir yere neden yapabilir diye merak ettim ön bilgi edinip gidersem daha sağlıklı olur diye düşünüyorum şimdiden herkese teşekkür ederim

miraç inat

Kayıtlı Üye
21-Diyarbakır
Merhaba hocam ben 2 gün önce Megane 2 1.4 LPG benzin arabamın motorunu kitlemistim ve yeni yaptılar ve ilk çalıştırdım sıkıntı yok tu yaklaşık bi 50 km yol yaptım ve bir gün aradan sonra geri dönüşümde çalıştırdım araç kendi kendine gaz verip bırakıyor 2000 devirden 4000 5000 devire kadar yükselip duruyor aralıksız devam ediyor çok acil desteğinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

nsgarage

Kayıtlı Üye
34-İstanbul
merhaba aracın gaz kelebeğini kontrol ettirdiniz mi veya arıza tespit cihazına bağladınız mı.Motor beynindeki arızaların fotoğrafını çekip atarsanız net bir bilgi verelim
;)