Megane 2 Direksiyon Altındaki Sigorta Kutusu Hk.

Maktek1534

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Yardımlarınızı bekliyorum bir kaç sorunum var araçımla ilgili....

1 - Geçenlerde aküm bitti yolda kaldım o Esnada ne oldunu alamadım ve marşa bastım arabada alarm ötmeye başladı kapılar kendiliğinden kitlemeye açılmaya çalışıyor gibi bir hali vardı kontak kartı hiç bir şekilde işlem yapmadı panikten DİREKSİYON ALTINDAKİ SİGORTA KUTUSUNDAKİ SİGORTALARI CIKARDIM AMA DOĞRU YERE TAKTIĞIMDAN EMİN DEĞİLİM DOĞRU SİGORTANIN DOĞRU YUVADA OLDUNU NASIL ANLARIM bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.....

2- Aküm Tudor marka idi bu zamana kadar yaz kış hiç sorun çıkarmadı aracı 2011 nisanda aldım 2016 kasım değiştirdim aynısını hiç bir yerde bulamadım varta altım değişimden sonrada SİLECEK SU MOTORU SİLECEKLERE SU VERMİYOR SEBEBİ İLE ilgili bilgi verirmisiniz TEŞEKKÜRLER...

ARAÇIM 2006 MEGANE 2 DYNAMİQUE FUL + FUL (SANRUF - HIZ KONTROL + SABİTLEME - FAR YIKAMA )

Moderatörün son düzenlenenleri:

poseidon999

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1) Sigorta kapağında hangi sigortanın kaç Amper olduğu yazıyor burada kontrol edebilirsin.
Yüksek amp gerektiren yere düşük sigorta takarsan zırt pırt atar sorun yaşarsın.

2) akünün de amperini kontrol etmenizde fayda var. Orjinali 60 amp diye biliyorum.
Araçta ekstra elektronik donanım olunca 45 lik aküler yeterli olmayabilir.Yüksek amp sorun olmaz ama düşük problem olabilir.

Maktek1534

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aküm VARTA 70 amp.... sigorta kapağındaki şema yıpranmış tam belli olmuyor... yinede teşekürler....

lokmancan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aırbek ısııgınız yanıyorsa veya hız sabıtleyicide vs sorun varsa donen kondektorden yapabilir su fıskıyesı çalışmıyordur bu en kotu ihtimal en iyi ihtimal ise kaputu açın fıskıyenın hortumlarına bak yırtık varımı yokmu yoksa igne yardımıyla fıskıyenın içine sokun kireşli su tıkamıstır

Syncapp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aırbek ısııgınız yanıyorsa veya hız sabıtleyicide vs sorun varsa donen kondektorden yapabilir su fıskıyesı çalışmıyordur bu en kotu ihtimal en iyi ihtimal ise kaputu açın fıskıyenın hortumlarına bak yırtık varımı yokmu yoksa igne yardımıyla fıskıyenın içine sokun kireşli su tıkamıstır

anlayamadım pardon.

benim airbag ışığım hep yanıyor neden olabilir? nasıl düzelebilir?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
1 - Yarın size kapaktaki sigorta resmini atarım. Mesajınızı geç gördüm.

2- Su silecek motoru çift çıkışlıdır büyük ihtimal. Su motoru sesi geliyor, su fışkırtmıyorsa su motorunun içinde bir mekanizma var o arızalanıyor su motorunun değişmesi gerekli.