Megane 2 döner kondaktör (airbag sargısı) sorunu ÇÖZÜMÜ

berkay1232

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu sorun kloltuğu ileri ger iyaparken çok oluyor bende oldu sildirdim serviste

enesturan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arıza şuan aracımda mevcut bi işlerede elim yatkın fakat bu sargıyı nerden alabilirim bi kaç parçacıya sordum yok dediler netten bulabilirmiyim varsa link paylaşabilirmisiniz rica etsem ?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arıza şuan aracımda mevcut bi işlerede elim yatkın fakat bu sargıyı nerden alabilirim bi kaç parçacıya sordum yok dediler netten bulabilirmiyim varsa link paylaşabilirmisiniz rica etsem ?
Nette var ben aldım fakat malzeme sert sert olduğu içinde kısa sürede gene kopuyor. Ben İstanbul Bostancı sanayi de bir yerde çıkma orijinal sargı buldum 200 TL ye tamir ettirdim. İnternetten aldığım adres bu idi 7 pinli 70cm
https://www.sahibinden.com/ilan/yed...-kablosu-megane-2-serit-kablo-430922195/detay

Maske66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer sıkıntıyı benim araba da yapıyor suanda kafasına göre bir yanıyor bir sönüyor geçen bilgisayara bağlandı tek silinmeyen arıza direksiyonu gösterdi ama burada söylenen rakamlardan çok fazlasını istiyor değişimine tamirine 450 lira fiyat çekiyor ..yan sanayisi 900 lira civarında

Soneroz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamir yada çıkma ürünler içime sinmediğinden valeo marka komple 620 tl ye değiştirtim

kazuya5587

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
20-50k görüntüleme olmuş. Vayy be eski günler. Kanalımı o zaman yeni açmıştım. Duygulandım şimdi... o kadar görüntülenme sonucunda insan teşvik olmayınca hevesi kaçıyor. Abone bile gelmemiş hehe
Enes batur'un yolundan gitmek lazım :)))
yine de herkesin canı sağolsun. Ruslar bile buradan video çekmiş.
Sabitleyen mod arkadaşa ayrıca teşekkür ederim.

serdarseyhun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi günler yeni konu açmak istemedim , burada yeteri kadar cevaplanmış megane 2 1.9 dci 2007 model aracımda airbag lambası yanıyor , döner kondaktörü değiştirdim bilgisayara bağlattım hata deüzelmedi , emniyet kemerlerinde de problem var.araç zaten önden kazalı kısacası beyine giden airbag kablolarını bilen varsa direnç atmak istiyorum. işi de kendim yapıcam , yurtdışındayım pek pratik bi tamirci - elektrikçi yok

hata kodları d210 df240 df70 df71 df065

colakoglu61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, malum sargı sorunundan bende muzdaribim ancak bende kopma değil katlanma oluyor 3 defa değiştir malesef yine aynısı katlanma sorunu ile karşılaşıyorum. İlk mesajdaki videoda uygulanan çözüm benim işimi görürmü yoksa farklı bir uygulama mı yapmam lazım?

20-50k görüntüleme olmuş. Vayy be eski günler. Kanalımı o zaman yeni açmıştım. Duygulandım şimdi... o kadar görüntülenme sonucunda insan teşvik olmayınca hevesi kaçıyor
Hocam geçen süre içerisinde tekrardan sıkıntı yaşadın mı?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba sarginin sarılma şekli var ( kangoo 2 faz 1 )Aracım da kopan sargiyi saran usta öyle demişti yoksa kopar demişti.

Altay58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar herkese merhaba, konuyu hortlatacağız ama benim aracımda anlayamadığım bir problem var. Yakın zamanda bende Kronik airbag sargısı arızası muzdaribi oldum. Airbag sargısı zemberekle birlikte yenilendi hız sabitleyicim falan çalışmaya başladı fakat halen sürücü airbag 1. devre arızası veriyor lamba yanıyor. Airbagteki mavi soketi çıkarınca lamba sönüyor soketi takınca tekrar arıza lambası yanıyor. Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim. Acaba airbaginin kendisinde mi bi arıza var??