Megane 2 enjektör sorunu çözümü olan arkadaşlar

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı akşamlar abiler, arkadaşlar
Bildiğiniz üzere sizinde artık bu sorunumdan kurtulamıyorum bir türlü Aracımın rölantideyken rölantinin aniden düşüp birden yükselmesiyle meydana geliyor soguk havalarda daha cok basıma geliyor bu sorun örnegin aracım rölantideyken 0.8 de mesele motor basıncı birden 1.6 atıyor kendini aynı yerine geliyor ama aniden düşüş yasadıgı için birden stop edecekmiş gibi oluyo arkadaslar.
Son götürdüğüm ustada mazot filtresinden yapar demişti gidip renault orjinal mazot filtresi aldım ve cok olmasda sorunumdan yine müzdaribim havalar biraz ısındı diye pek yapmıyo ama sorunum halen geçmiş değil
Bugunde iyi bir ustaya götürdüğümde enjektörlerden yapıyo dedi bana ve 1500 lira gibi bi maliyet cıkardı
Bundan önceki götürdüğüm usta ise yakıt basıncında gezme var o yüzden rail borusundan yapıyor demişti kime inanıcam kime güveneceğim anlamadım gitti belkide basit bi iştir bi kablo temazsızlıgı yada yerinden oynama gibide olabilir siz degerli abilerimin fikirlerini almak istiyorum Simdiden saolasınız

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2-3 ay öncede bu sıkıntını dile getirmiştin emre. bir sensörden filan bahsetmiştin. carbon clean sonrası düzelmişti yine eskiye dönüş var desene. yerinde olsam sponsorumuz inanlar otomotive gider birde onların teşhis koymasını isterdim. şayet rail basınç düzensizliği varsa zaman kaybetme hallet derim

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
2-3 ay öncede bu sıkıntını dile getirmiştin emre. bir sensörden filan bahsetmiştin. carbon clean sonrası düzelmişti yine eskiye dönüş var desene. yerinde olsam sponsorumuz inanlar otomotive gider birde onların teşhis koymasını isterdim. şayet rail basınç düzensizliği varsa zaman kaybetme hallet derim

Abi kime inanacagımı şaşırdım desem yeridir kime sorsam farklı bişey söyler hale geldiler araçtan sogudum bu gidişle desem yeridir :)
mesela 2-3 depo mazotta bikez yakıt katkısı koyardım o yapmış olabilirmi acaba diye düşünüyorum

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi kime inanacagımı şaşırdım desem yeridir kime sorsam farklı bişey söyler hale geldiler araçtan sogudum bu gidişle desem yeridir :)
mesela 2-3 depo mazotta bikez yakıt katkısı koyardım o yapmış olabilirmi acaba diye düşünüyorum

servis danışmanımız "onur gönüllü" arkadaşımıza konuyu ulaştır emre. katkı işine hep karşı çıkıyordu, enjektör oringslerini bozabileceğini dile getirmişti önceden. belki katkıdan belki de rail basıncından. servis yada işinin ehli bir usta bulup hal çaresini araştıracaksın. aracın daha çok hizmet eder sana, dert etme vardır çaresi:eyv

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her seferinde pompacı abi bu yeni araba katkı koyalım katkı koyalım diyor aldığımızdan beri bir kere koymadık önceki arabamız clio symbol de arada bir koyuyorduk yakıt tüketimini vs. arttırıyordu pek bi şeyde fark etmıyordu az bı sey performansı artıyordu ama bence de katkı olayına mesafe koy bu kadar sık koymak bence de zararlı olabilir

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
servis danışmanımız "onur gönüllü" arkadaşımıza konuyu ulaştır emre. katkı işine hep karşı çıkıyordu, enjektör oringslerini bozabileceğini dile getirmişti önceden. belki katkıdan belki de rail basıncından. servis yada işinin ehli bir usta bulup hal çaresini araştıracaksın. aracın daha çok hizmet eder sana, dert etme vardır çaresi:eyv

Katkıdan yapmış olabilir diye düşünüyorum arkadaşlar bundan sonra mesafeli davrancagım artık bu işe en son sizinde dediğiniz gibi carbon clean uygulaması yaptırdıktan sonra bu sorunum geçmişti ancak yineden yakıt katkısı koyduktan sonra başladı yeniden tam olarak neyden oldugunu çözebilsem onun üzerine gidicem ama yakıt katkısındanda olabilir diye düşünüyorum gibime geliyor suanda würt enjektör temizleyici kullanmak istiyorum bikez halen değişme olmazsa bi hal caresine bakma vakti coktan geldi diye düşünoyrum

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
her seferinde pompacı abi bu yeni araba katkı koyalım katkı koyalım diyor aldığımızdan beri bir kere koymadık önceki arabamız clio symbol de arada bir koyuyorduk yakıt tüketimini vs. arttırıyordu pek bi şeyde fark etmıyordu az bı sey performansı artıyordu ama bence de katkı olayına mesafe koy bu kadar sık koymak bence de zararlı olabilir

Olabilir baki usta ancak zararlı olsada olmasada bikez olan oldu diyelim :)))

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

Aracımdan cok memmunum gidişi cekişi gayet iyi ancak bu sorun cok canımı sıkmaya basladı ve bugunlerde yakıt tükemimde artmaya basladı cok agresif kullamam ama aracım 6.5 civarında geziyor suanlarda önceden 5.5 civarını gecmezdi

ironarm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç megane olunca malesef kimse teşhis koyamıyor tam olarak benim debriyaja basınca devir düşmesi var hala bişey olmadı haftaya sabah erkenden kurumsal bir yere aracımı götürüp akşama kadar iyice incelemelerini isteyeceğim hatta telefonla istedim yardımcı olacaklarını söylediler bana kalırsa işinin ehli bi servise derdini tam olarak anlatıp incelemelerine izin vermen gerek yoksa ses çıkan çok kafa oluyor. Allah yardımcın olsun...inşallah en kısa sürede çözülür.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Guncel