Megane 2 Faz 1 e Megane 2 Faz 2'nin Mercekli Farlarından Takmak

OsmanUslu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese Merhaba,
Aklımda olan ve arabada yapmak istediğim ilk değişiklik ön farlar.
Faz 2 lerde olan mercekli farlardan alıp benim arabaya takmak istiyorum. (benim araba faz 1 halojen far)
Bildiğim kadarıyla mercekli xenon far olduğu zaman fark yıkama olmazsa muayeneden geçemiyoruz. Merceksiz xenon far zaten sağlıklı bir aydınlatma olmadığı için ben istemiyorum.
Bu sebeplerden dolayı faz 2 lerde olan mercekli halojen farlardan alıp benim arabaya takmak istiyorum. Direk sök tak yapabilir miyiz? hımm
Xenon olmayacağı için sistem, otomatik far yükseklik ayarı için beyin falanda gerekmez diye düşünüyorum.
Bazı sitelerde okudum kimisi olur demiş kimisi olmaz demiş. Kimisi mercekli farlar faz 1 in farından daha büyük demiş.
Deneyen var mı acaba bu işlemi? Deneyen varsa ya da bilen varsa yardımcı olur mu konu ile ilgili.
Benim aracın farı:
https://img.letgo.com/images/96/ad/ad/83/96adad8399e9812481115d7d04aa54dc.jpeg?impolicy=img_600

Almak istediğim far:
https://urun.n11.com/halojen-far/on-far-sol-megane-2-mercekli-05-202269-P291691604

berkay1232

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mercekli far takınca ne oluyor yani tek anlamadığım konu bu ?

bence yapma aracın tampnu indirecekler sonra farları sökcekler fln. benim önerim takmaman eğer farların az aydınlatıyorsa ayarı düşüktür
benimki gayet iyi.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Tamponu değiştirmeden olmaz.Bence yapmayın aracınız değer kaybetmesin. Şahsen ben önü değişmiş muamelesi yaparım.Benim gibi bu aracı tanıyan herkeste öyle yapar.

OsmanUslu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mercekli far takınca ne oluyor yani tek anlamadığım konu bu ?

bence yapma aracın tampnu indirecekler sonra farları sökcekler fln. benim önerim takmaman eğer farların az aydınlatıyorsa ayarı düşüktür
benimki gayet iyi.

bir şey olacağından değil. yapmak istiyorum çünkü farın ve aracın önden görünüşü daha güzel oluyor.
Farlar gayet iyi aydınlatıyor sorun yok.

OsmanUslu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tamponu değiştirmeden olmaz.Bence yapmayın aracınız değer kaybetmesin. Şahsen ben önü değişmiş muamelesi yaparım.Benim gibi bu aracı tanıyan herkeste öyle yapar.
sadece faz 2 nin tamponunu takarsak oluyor mu? başka bir şeye gerek olacak mı?

musa-kalkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben mercekli far aldım vide yerleri karşılıyr tampon uymuyor mercekli farlarda panjur tarafı daha geniş aklında bulunsun ben farları geri sattım

OsmanUslu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben mercekli far aldım vide yerleri karşılıyr tampon uymuyor mercekli farlarda panjur tarafı daha geniş aklında bulunsun ben farları geri sattım
aradığım cevap buydu gerçekten. Teşekkür ederim. O zaman faz 2 nin tamponunu da almak gerekecek. Peki faz 2 nin tampon faz 1 e tam oluyor mu. Tampon değişiminde sorun yaşar mıyız?

berkay1232

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun yaşarsın. o zaman aracını sat sonra faz 2 bir araç al 37 edecekse aracın 35 e düşer ben almam zaten bence sat faz 2 al

onlyciihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
madem mercekli far istiyorsunuz asıl xenon olan model faz 1 in merekli farlarıdır.inanın faz 1 ve faz 2 yan yana gelsin mercekli far olarak önden faz 1 çok daha asil ve agresif duruyor önden

sanko86

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aracım faz 1 ve xenon mercekli far var.Orjinalinden bu şekilde far yıkama ile birlikte. Bence çok gerekli bir durumda değil.