Megane 2 - Focus 1 (Otomatik)

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Performans ve ekononomiyi ayni anda isteyemezsin .. Konforda eklenince laguna derim sana .. Ekonomi dersen 1.5 dci megane 2 ... 1.6 lagunalarida kucumseme 110 bg 150 nmtork galiba bu aralarda ... 23.000 e daha ne diyeyim..

emres55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Performans ve ekononomiyi ayni anda isteyemezsin .. Konforda eklenince laguna derim sana .. Ekonomi dersen 1.5 dci megane 2 ... 1.6 lagunalarida kucumseme 110 bg 150 nmtork galiba bu aralarda ... 23.000 e daha ne diyeyim..

Ekonomi önemli değil sadece performans önemli benim için:) aten pek yakıt farkı yok aralarında diye biliyorum. 100 km de 1lt önemli değil benim için. yeterki gitsin.

megane 1,5 dcı mı yoksa 1,6 lpg mi daha performanslı hı ve çekiş konusunda..

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi size en güzel bilgiyi ben veririm babamda focus 1 vaar bende k4m motor var bendeki otomatik babamdaki manuel. kalkışta manuelle otomatik kıyaslanmaz focus çok atik ama sonra hemen yakalıyorum ama benim arabanın tepkileri zayıf o keyfi alamazsın otomatikten. focus çok güzel araç ama donanım megane yanında zayıf kalır yol tutuşu benim coupe babamla kıyaslamam çünkü yere yakın spor yay vs.. focus çok sağlam araç taş gibi desem yeri var arızxadır motor sorunudur sıfır çokta konforludur. dediğim gibi otomatikten heleki meg2den öyle çok sürüş keyfi beklemeyin hele otomatikkten. 2000 ghia adına konuşuyorum 100hp bu arada satılık focus :)

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
son hızda lpg alır dizel sadece keyifli olur ama tepkileri çok sert insanı yoruyor..

emres55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi size en güzel bilgiyi ben veririm babamda focus 1 vaar bende k4m motor var bendeki otomatik babamdaki manuel. kalkışta manuelle otomatik kıyaslanmaz focus çok atik ama sonra hemen yakalıyorum ama benim arabanın tepkileri zayıf o keyfi alamazsın otomatikten. focus çok güzel araç ama donanım megane yanında zayıf kalır yol tutuşu benim coupe babamla kıyaslamam çünkü yere yakın spor yay vs.. focus çok sağlam araç taş gibi desem yeri var arızxadır motor sorunudur sıfır çokta konforludur. dediğim gibi otomatikten heleki meg2den öyle çok sürüş keyfi beklemeyin hele otomatikkten. 2000 ghia adına konuşuyorum 100hp bu arada satılık focus :)

focus otomatik 1 adım önde diyosunuz yani_?

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yok yanlış aanladınz ben manuelden bahsettim otomatikte kesin reno önde
ben focus manuel le megane otomatiği kıyasladım
o yıllarda k4m otomatiği ödül almış çok kullanışlı yakıt babamda atiker var bende lovato var otomatik olmasına rağmen açık ara benim araç daha ekonomik.
hiç otomatik kullandınız mı bilmiyorum ama gayet kullanışlı araç tepkilernizi anlıyor ben bir daha alsam yine otomatik alırım
tek kötü yanı kırmızı ışıkta kalkışta patinaj atacaksınz atamazsınız :) yoksa uzun yolda sollamamı yapacaksınız d3 tuşuna basın araç roket gibi gidiyor :) veya basmanıza gerek yok gazı kökledinizmi vites düşürüp yoluna devam :)
focusun otomatiği hakkında bir bilgim yok malesef

croman

Burak ÖZKAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ama focus otomatik çok satıldığını düşünmüyorum o yüzden araştırmak gerekli bence eski tip çünkü sorun çıkardımı ne yapacaksınz bence araştırın. ama manuelde hiç sıkıntı yok.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bütçem şimdilik bu araçlara yetiyor farklı önerileriniz varsa bu fiyatlara yakın dikkate alabilirim..otomatik laguna vites sistemi nasıl bu arada_?

küçük demeseniz polo olabilir ama motor 1.4, aveo sedan demek istemiyorum sorunlu başarısız bir araç. en iyisi siz megan yada fosus içinden temiz bulduğunuz birini alın.

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane otomatiği önermiyorum hantal biraz özellikle yokuşlarda çok yığılıyor... focusun otomatiğini hiç kullanmadım ama manuel 1.6 Ghia kullandım çok ciğerli bi araba gerçekten keyif almıştım