Megane 2 geç start alma

berk1980

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi günler arkadaşlar . MAGANE 2 2004 DYNAMIC model aracım var araç starta bastıgımda bir hareketlenme oluyor 1-2 saniye duruyor sonra çalışmaya çalışıyor cebelleşiyor sonra start alıyor. 1 keredede aldıgı aldıgı oluyor. kam mili kaptörü akü ve volant sensörü degişti ama araçta sorun devam ediyorlpg yi iptal ettim yine aynı degişen yok. benzin basıyormu diye baktılar ondada sorun yok. nereye gitsem yukardaki parçaları degiştirmemiz lazım diyorlar ben de yeni degiştik diyorum bakıyorlar şöyle bir başka neyden yapar bilmiyoruz diyorlar. lütfen destek ve akıl verin

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konuyu Güncel Tutalım... Bilgisi Olan Arkadaşlar Size Yardımcı Olacaktır.

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aküyü kontrol ettirdiniz mi hiç? Uzun süre kullandıktan sonra aracı kısa süreli durup tekrar çalıştırdığınızda sorun oluyor mu?

berk1980

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim uzun süre kullanmama veya sıcakken farketmiyor her 3 çalıştırmada muhakkak bir tanesi hemen alıyor bir tanesi 1-2 saniye bir taneside resmen cebelleşiyor start versemmi vermesemmi diye ( starta basıyorum çalışakmış gibi oluyor birden vazgeçiyor sanki birşey engelliyor tutuyormuş gibi sonra tekrar niyetleniyor ugraşıyor ugraşıyor start alıyor. aküye baktırdım akü yeni 4 tane özel servise gittim ikisi yukardaki paçaları degiştirdi. diger ikiside aynı parçaları degiştirmek istedi yeni degiştirdik dedim baktılar baktılar bulamadılar gönderdiler. yetkili servise gittim 3 kere lpg varmı dediler var dedim surat büktüler normal bozulur dediler onlarda aküdendir, kammili sensöründendir krank mili sensöründendir dediler yeni degiştirdim dedim olsun biz tekrar bilgisayara baglayacagız birşey gözükmezse tek tek degiştircez arızayı bulana kadar dediler

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Enjektörlerin geri dönüşleri kontrol edildi mi?

berk1980

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
edilmedi kardeşim zaten en son yetkili servise gittigimde önce akü sonra krank mili sensörünü degiştirecegiz olmazsa kam mili(volant) sensörü degiştircez olmazsa benzin pompası şamdıra saydıda saydı bende abi gideyim yeni araba alayım daha ucuza gelcek dedim deneyecez dediler. özel serviste deneyerek bulacam dedi yetkili servisin bir anlamı kalmıyor...enjektörlerin geri dönşlerini söyleyen hiç olmamıştı

yonyule

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kardeşim sorunu bulabildinizmi?