Megane 2 HB 2004 ABS Sorunu

nkalfa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar Merhaba;

2004 Model 1.5 Megane 2 'im var. Yolda giderken son anda bir kasis olduğunu farkettim ve haliyle frene asıldım. Tak diye bir ses gelmesiyle ABS Işığı+ El Freni Işığı + Service Işığı ve Stop ışığı ayna anda yanmaya başladı. Aracı stop ettim tekrar çalıştırdım yoluma devam ederken 2 dakika sonra tekrar yandılar. Ve bu bir hafta boyunca sürekli kafalarına göre yanıp sönmeye başladı. Son 2 gündür sürekli yanıyor. Kendim kontrol edebildiğim kadarıyla ön tekere giden tüm kabloların switchler temizleyip tekrar taktım. Aracın sürücü tarafından bulunan 10amperlik sigortayı değiştirdim. 2 farklı reno servisene götürdüm bilgisayardan bir sonuç alamadılar. 3 gün burada yatması lazım her tarafı söküp bakacaz dediler. 1 özel servis beyin gitmiş dedi ama bence bir şey bulamadığı için salladı gibi geldi. Bir fikri olan varsa yardımlarınızı rica ederim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ani fren yapmayla beyin gitseydi piyasadaki binlerce aracın beyni bozulurdu, iyi bir yetkili servis bu sorunu çözer bence, nerede ikamet ediyorsun bilemiyorum lakin sponsorumuzu tavsiye ederim sana...

nkalfa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mustafa Bey çok teşekkür ederim tezimi doğrulamış oldunuz. Fakat Cezayirde yaşıyorum.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilgisayardan araca baglanip tum ariza kayitlarini silmeyi denedilermi acaba

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ışıklar yandığı zaman yol ve trafik müsait olursa tekrar sert şekilde fren yapmayı denermisiniz.
abs nasıl davranacak devreye girecekmi

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Westing house dediğimiz parçanın sıvısının sensöründe bir sorun olabilir .

Araç fren sıvısını ölçemediği için sizi durdurmaya çalışır. ŞAyet sadece ABS beyni ile alaklı bişey olsaydı ABS ışığı ve servis lambası yanardı .
El freni ikaz ve stop , sıvı kaybı yada sensörün ölçemediği durumlarda yandığını biliyorum.

nkalfa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Emre Bey;

Maalesef denediler. Sonuç yok

nkalfa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ışıklar yandığı zaman yol ve trafik müsait olursa tekrar sert şekilde fren yapmayı denermisiniz.
abs nasıl davranacak devreye girecekmi
denedim efendim abs siz araba gibi çalışıp kızaklıyor maalesef.

nkalfa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Westing house dediğimiz parçanın sıvısının sensöründe bir sorun olabilir .

Araç fren sıvısını ölçemediği için sizi durdurmaya çalışır. ŞAyet sadece ABS beyni ile alaklı bişey olsaydı ABS ışığı ve servis lambası yanardı .
El freni ikaz ve stop , sıvı kaybı yada sensörün ölçemediği durumlarda yandığını biliyorum.
Kadir Bey bunu nasıl kontrol ederiz?

ersundogan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bugün müsait değilim yarın nasipse fotoğrafını çekip koyarım.
kadirin fikrini destekliyorum.
ışıklar yandığında sorun ne ise absnin çalışmasını engelliyor anlaşılıyor.