Megane 2 hız sabitleyeci ve sunroof sorunu

ibrahimeris

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hız sabitleyici +/- tuşu arızası

Konu kirliliği yaratmamak için buraya yazıyorum.
Aracım 2006 expression Megane2 1,5dci Hız sabitleyicimin artı tuşuda eksi tuşuda hızı artırıyor? nedendir nasıl çözülür?
Örneğin 100 e sabitledik artı tuşuna basıyorum 102 104 oluyor eksiye basınca 106 108 yine yukarı gidiyor..

slm arkadaşlar aynı sorun benim 2007 megane de de var. direksiyondaki + ve - tuşu ikisi de hızı artırıyor. - ye basınca da hızı artırıyor. servise gittim baktılar tuş arızalı olabilir deiler. bilgisayara bağladılar herhangi bir arıza görünmedi. adanada bir kaç elektronikçiye gittim çıkma tuş bulmamı söylediler. bu soruna çözüm bulan arkadaşlar bilgi paylaşırsa sevinirim. bu arada az çok elim yatkındır tamirat olaylarına kendim söküp baksam mı diyorum belki kablosunda kopukluk olabilir mi acaba. ne dersiniz

ibrahimeris

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilecek var mı

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Düğme değişimi gerekir icindeki direnç yanmistir büyük ihtimalle yeni bir düğme alabilirsiniz
Veya düğmeyi tamir edeceksiniz direnç değeri 100 ohmdu sanırım

ibrahimeris

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim hocam. servise sordum bu arada, hız sabitleyici tuşları kabloları ile birlikte 300 tl imiş.

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çıkma alabilirsiniz 300 tl cok

kaanadar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iki sorunda bnde oldu fakat hız sabitleyici için blki yaralı olmaz ama debriyaj ve fren pedalının altında müşürler var onları degiştirirsen sorun çözülebilir
sanruf için kesin çözümü bnde baya araştırarak zor buldum çeşidi bol olan renault parçacısına gidin sanruf pabuçları isteyin ben ankara 4 tanesini 20 tl ye aldım degişimi çok basit karşılıklı sanruf torslu civataları sökün sanrufu çıkarın yeni pabuçları takın sorun ve ses kesinlikle kaybolcak ancak pabuçları alırken parçacı bilmeyebilir sadece pabuç istiyceksiniz ayakları pahalı zaten onların degişmesine gerek yok umarım yardımcı olmuşumdur iyi günler

ibrahimeris

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün internetten yaptığım araştırmalar sonucunda konyada renpaz isimli reno yedek parça firmasına ulaştım. hız +/- tuşu ve r/c yazan tuş ikisi birlikte 60 tlye sipariş verdim. gelince takınca tekrar bilgi vereceğim

ibrahimeris

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün elime ulaştı düğmeler. Sıfır valeo marka fiyatına göre 10 numara. Takınca tekrar mesaj atacağım.

ibrahimeris

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yeni tuşları direksiyona taktım ve süper çalıştı. daha sonra da eskisini söktüm. içine baktım onda da pek bir şey görünmüyor. biraz oksitlenmiş sadece. oksitini giderdim. sağlam gibi görünüyor. içindeki dirençleri ölçtüm birisi 100 diğeri de 274 ohm değer verdi. zaten üzerinde de yazıyor. resimlerini yükleyemedim. isteyen olursa yardımcı olabilirim.

bilgiveren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konu kirliliği yaratmamak için buraya yazıyorum.
Aracım 2006 expression Megane2 1,5dci Hız sabitleyicimin artı tuşuda eksi tuşuda hızı artırıyor? nedendir nasıl çözülür?
Örneğin 100 e sabitledik artı tuşuna basıyorum 102 104 oluyor eksiye basınca 106 108 yine yukarı gidiyor..

Konu baya eski ama cevapta yazan olmamış başka birsinin başınada gelirse deiye yazıyorum. Sorun direksiyonun üstündeki kumandaların birsinin yada ikisinin içindeki direnç arızalanmış direnci değişseniz düzelir en falz 3 TL tutar komple hız sabitleyici kumandasınıda değiştirebilirsiniz oda piyasada 100 TL falan bulunuyor.