Megane 2 Hoparlör ve tweeter tavsiyesi

murder2003

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostlar Merhabalar

Orta şeker 4 hoparlör ve tweeter alacağım. Galiba kapılar 13 cm miş. Doğru mu? Bir de bana bir kaç marka ve model tavsiye eder misiniz lütfen. Galiba kapılardan su / yağmur giriyormuş.

Hörmetler :)

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Evet 13 cm. Orijinalinde önlerde kağıt hoparlör dedikleri mıknatısı yassı olan hoparlörler var.Normal hoparlör takmak için deliğin üstündeki plastik şapkayı kesmek gerekiyor , kesincede su alıyor ön kapılardan.Eğer kestirirseniz üzerini tekrar izole etmelerini söyleyin. Bu arada hangi markayı takarsanız takın kaliteli bir ses alamayacaksınız. Çünkü bana göre megane 2 nin akustiği bozuk.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
HB kasa ise arka pandizota oval koy çok güzel bas sesi veriyor. Ön kapılara gelince herhangi bir 13 cm olmuyor. Arka yağmur korumalığını kesmen gerek. Ben kesmemek için orjinal hoparlöründen aldım. Arka kapılara takacaksan herhangi bir 13 cm takabilirsin hattı çekili. Ön göğüste zaten tweeter var.

smstsmt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
HB kasa ise arka pandizota oval koy çok güzel bas sesi veriyor. Ön kapılara gelince herhangi bir 13 cm olmuyor. Arka yağmur korumalığını kesmen gerek. Ben kesmemek için orjinal hoparlöründen aldım. Arka kapılara takacaksan herhangi bir 13 cm takabilirsin hattı çekili. Ön göğüste zaten tweeter var.
Aynen katılıyorum. Geçen gün arka kapılata hoparlör bağlamıştım. Hattı çekili olduğu için uğraşmadım hiç. Ayrıca kesmeye biçmeye gerek yok. Ben kesmeden hallettim. 13 cm kendinden twitterlı hoparlör taktım. Lakin arka kapı hoparlör yerlerine ulaşmak için kapı panzotunu komple söküp kapıfan ayırmak gerekiyor. Hoparlörü vidalayarak sabitleyeceğin için ve yuvasına oturtmak için bu gerekli.

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

murder2003

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@RedFox @Smstsmt @Uğur

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Aracım Sedan Privilege modeli. Arka kapı hoparlörleri patladı. Ben de 1-2'sini değiştirmektense hepsini değiştireyim dedim. Benim aklımdan geçen hoparlörleri dışarıdan ucuza kapatıp aklı başında bi elektrikçiye bağlatmaktı. Ancak anladığım kadarı ile dışarıdan almaktansa adam gibi bi yerden yaptırmak gerekecek. Aksi taktirde izolasyon, hoparlör seçimi falan başıma dert olacak. Tasarruf yapalım derken başka dertler açacak başımıza.

Peki bir soru daha size. Olur da teybi değiştirmek istersem. Direksiyon kumandasının da bağlanabileceği bir model yok değil mi? El altında rahat oluyor kontrol etmesi aslında.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
@RedFox @Smstsmt @Uğur

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Aracım Sedan Privilege modeli. Arka kapı hoparlörleri patladı. Ben de 1-2'sini değiştirmektense hepsini değiştireyim dedim. Benim aklımdan geçen hoparlörleri dışarıdan ucuza kapatıp aklı başında bi elektrikçiye bağlatmaktı. Ancak anladığım kadarı ile dışarıdan almaktansa adam gibi bi yerden yaptırmak gerekecek. Aksi taktirde izolasyon, hoparlör seçimi falan başıma dert olacak. Tasarruf yapalım derken başka dertler açacak başımıza.

Peki bir soru daha size. Olur da teybi değiştirmek istersem. Direksiyon kumandasının da bağlanabileceği bir model yok değil mi? El altında rahat oluyor kontrol etmesi aslında.

Kapıları sökmüşken kaliteli bir şeyler takın. Çoğu (pioneer sony ) teyplerde kumanda için giriş var fakat araya bi dönüştürücü gerekiyor. Onuda bi arkadaş yapıyor aparat sayesinde çalışıyor, fakat bazı kabloları kesmek gerekiyormuş. ( linki burda ) Ben arabayı aldığımda ilk iş teypi değiştirdim fakat kabloların orjinalliğini bozmamak için aparat takmadım. Teypten müzik açıp kapatmak şarkı değiştirmek çok da zor olmuyor. Ses ayarı dönerli olanlardan alırsanız zorluk çekmezsiniz.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet 13 cm. Orijinalinde önlerde kağıt hoparlör dedikleri mıknatısı yassı olan hoparlörler var.Normal hoparlör takmak için deliğin üstündeki plastik şapkayı kesmek gerekiyor , kesincede su alıyor ön kapılardan.Eğer kestirirseniz üzerini tekrar izole etmelerini söyleyin. Bu arada hangi markayı takarsanız takın kaliteli bir ses alamayacaksınız. Çünkü bana göre megane 2 nin akustiği bozuk.

aynı dert clio 3 içinde geçerli bu kadar saçma bir aküstik olamaz hiç derin bas alamıyorum subwoofer da koymak istemiyorum iadere edicem artık
abimin symbolü var 2008 onda kagıt hoparlor olmasına rahmet tatmin edici baslar verebiliyor

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı dert clio 3 içinde geçerli bu kadar saçma bir aküstik olamaz hiç derin bas alamıyorum subwoofer da koymak istemiyorum iadere edicem artık
abimin symbolü var 2008 onda kagıt hoparlor olmasına rahmet tatmin edici baslar verebiliyor

Renault’un istisnasız hiç bir modelinin ses sistemini beğenmiyorum. Symbol icin olmasa bile diğer modellere opsiyon ses sistemi mutlaka olması gerekirdi. Megane dediğimiz araç golfun rakibi ses olayında yanına yaklasamiyor, talisman passatin rakibi o da ayni vasatlikta, kadjar koleos deseniz ayni berbatlikta müzik sistemine sahip. Yanı bu olaya ciddi biçimde ya el atmaları lazim ya da opsiyon getirmeleri lazim. Bu araçları Renault’un hiç bir yoneticisi çalışanı kullanmıyor mu bir tanesi de çıkıp demiyor mu arkadaş araba iyi güzel de bu ses sistemi olmuş mu bu markaya?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

eryaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostlar Merhabalar

Orta şeker 4 hoparlör ve tweeter alacağım. Galiba kapılar 13 cm miş. Doğru mu? Bir de bana bir kaç marka ve model tavsiye eder misiniz lütfen. Galiba kapılardan su / yağmur giriyormuş.

Hörmetler :)
diğer arkadaşların söylediklerine kesinlikle katılıyorum akustik olarak berbat ne yaparsan yap önlerden doyurucu bir bas ses alamazsın 13 cm hoparlörlerle olmuyor 17 cm olması lazımdı.Ben önlere sony ekstra bas hoparlör taktım olmadı alpine taktım olmadı önlere olmuyor .Kendi hoparlörüyle daha doyurucu bas var bence.arkalar oval piooneer taktım bagaja slim bas taktım idare ediyor fakat arkaya oturan oldumu arkayı kısmak gerekiyor gene önlerde bas yok.İşin ilginci araç durduğu zaman ses iyi bası biraz alıyorsun hareket edince tamamen tiz oluyor çözemedim...

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault’un istisnasız hiç bir modelinin ses sistemini beğenmiyorum. Symbol icin olmasa bile diğer modellere opsiyon ses sistemi mutlaka olması gerekirdi. Megane dediğimiz araç golfun rakibi ses olayında yanına yaklasamiyor, talisman passatin rakibi o da ayni vasatlikta, kadjar koleos deseniz ayni berbatlikta müzik sistemine sahip. Yanı bu olaya ciddi biçimde ya el atmaları lazim ya da opsiyon getirmeleri lazim. Bu araçları Renault’un hiç bir yoneticisi çalışanı kullanmıyor mu bir tanesi de çıkıp demiyor mu arkadaş araba iyi güzel de bu ses sistemi olmuş mu bu markaya?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

aslında ses sistemleri tatmin edici fakat araclardaki hoparlör konumlandırması yanlış bana göre ve hoparlorler icin yeteri kadar kabin yok kapılarda