Megane 2 iç aydınlatma

Yaman14

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar 2004 model HB Megan 2 kullanıcısının kapılar açılınca iç aydınlatma yanmıyor aynı zaman da arka sağ cam da çalışmıyor. Dün Elektirikciye gittim sigortalarda sorun yok dedi kabloların zemin aldından gittiğini oksitlenme olabileceğin söyledi sizce ne yapmalıyım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam dostum iç aydınlatmaların nedeni ampüller olabilir değiştirip denemekte fayda var arka cam otomatik ise onunda motorunda problem olabilir.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aynı konu hakkında benimde bir sorum olacak aracın tavan ampülleri nedir acaba ? Beyaz led takmayı düşünüyorum kodu modeli vs. varmıdır acaba ?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Arkadaşlar aynı konu hakkında benimde bir sorum olacak aracın tavan ampülleri nedir acaba ? Beyaz led takmayı düşünüyorum kodu modeli vs. varmıdır acaba ?

Dipsiz T10 diye geçer.

Kapılar açılınca yanması için lambanın anahtar konumu ortada olması gerekli. Araç kilitli iken kartla kapıları açma düğmesine basın içeriye bakın yine yanmıyorsa lamba patlamıştır. Tesisatı öndeki lamba ile aynı hat üzerinde fleks kablo ile geliyor oksit yapmaz. Cam için ; Dinamik modelse cam kaldırma modülü veya motor arızası olabilir. oksit yapacak bir sistem yok. Kablolar kapı eşiğinden gidiyor. Kapı döşemesinin sökülüp motora halatlara bakılması lazım.

OsmanUslu35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende birşey sormak istiyorum. Kapılarda ki aydınlatma lambaları da mı T10 acaba sipariş vereceğim ona göre. Yardımcı olur musunuz?

saltinto

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
https://am-application.osram.info/en
Bu linkten aracınızın modelini seçip, ampul çeşidini öğrenebilirsiniz

Mehmet2727

Kayıtlı Üye
27-Gaziantep
Selam arkadaşlar.
Aracim megane 2 1.5 2006 model.
Aracimda son zamanlar disaridan kapi kilidi actigimda veya aracimi stop edip anahtari cektip kapiyi actigimda ic aydinlatmanin tamami sönüyor. Ve tuşlarina basmama ragmet anahtar takili degilse iccaydinlatma yanmiyor. Buna kimse care bulamadi. Aracimi park edip kapiyi actigimda butun aydinlatma sondugunde telefon isigi ile esya poset toplamak zorunda kaliyorum ve cok kotu bir goruntu oluyor. Normalde anahtari yuvasindan cikardigimda isiklarin elektirigini kesmemesi gerek ve kendiliginden bir muddet sonra yavasca kararip sonmesi gerek. Lutfen yuksek kalitede dualik cozum rica ediyorum😂