Megane 2 içeriye ses alması

sinanmegane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2005 megane 2 sedan 1.6 115hp full+full aracım. Bütün bakımları eksiksiz yapılmasına, özenle kullanılmasına ve geçtiğimiz yaz sonu 4 kapı fitillerini değiştirmeme rağmen aracım 110 km hızı geçtikten sonra içeriye rahatsız edici bir şekilde yol sesi ve 130km hızlarda da motor sesini içeriye biraz fazla alıyor.
diğer megane 2 sedan kullanıcılarının araçlarının nasıl olduğunu merak etmekteyim. Ne gibi önlemler aldınız, paylaşırsanız sevinirim

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İki yıl boyunca kullandım aracı. Ne bir ses vardı dışardan gelen nede motor sesi vardı hızlanınca. Belki rüzgar sesi olabilir sizinki de. Serviste sünger ve slikonla yok ediyorlar bu tip sesleri.

sinanmegane

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sünger ve silikon uygulamasını nasıl yapıyolar. O uygulama sesi en aza, sizin aracınızda olduğu gibi, indirebilir

ALPEREN22

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,Benim 2005 model dizel megane 2 aracım var.Aynı şekilde 120 km den sonra içeri aşırı motor sesi alıyordu.Geçen günlerde arka amortisör patladı diye sanayiye gittim.Daha aracı liftte kaldırırlarken egzozun aşırı salladığını gördüm,arka egzoz takozu kopmuş,orta ise kopmak üzereymiş.çifti 70 tl den yeni takoz ile değiştim.Aracın içeri giren motor sesi aşırı azaldı.Galiba egzozun yüksek hızlarda,takozların görevlerini yapamamaları sebebiyle titremesi ile ses artıyormuş.Bu gibi içeri giren motor sesi konusunda egzoz takozlarının kontrol ettirilmesini tavsiye ederim