Megane 2 - Kaç amper akü takılmalı?

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Energizer Plus 12 Volt 60 Amper - Garanti belgesi arabada abi şuan yanımda değil .. İnternette satış fiyatı 175 ile 165 arası değişiyor servisi aradım bekledım bekledım gelmedıler gerı ıptal ettım . Sonra babamı aradım tanıdık biri vardı saniyede hiç arabayı götürmedim saolsun almış aküyü gelmiş aküyü taktılar 115 tl dedi 5 yıl garanti kağıdınıda verdi

60ah mutlu 150-160 arası. uygun fiyata almışsın sabancının işlettiği otopratik de energizer satıyor bu aralar

tazcan44

Muhammet İbrahim ŞAHİN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
60 lık iş görür. 70 lık ise sürekli kullanımda daha iyidir..

TATAR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim meganda orijinalinde 46 amper akü çıktı akü 7 sene dayandı ama ben akü bitince 60 Amperle değiştirdim 60 amper yeterli

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

tazcan44

Muhammet İbrahim ŞAHİN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim meganda orijinalinde 46 amper akü çıktı akü 7 sene dayandı ama ben akü bitince 60 Amperle değiştirdim 60 amper yeterli

Akü birazda şans meselesi benim akü serviste bu sene 2 sefer değisti. Garanti olmasa yanmıştık. 7 senede süper gitmiş nazar değmesin

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Akü birazda şans meselesi benim akü serviste bu sene 2 sefer değisti. Garanti olmasa yanmıştık. 7 senede süper gitmiş nazar değmesin

genellikle sıfır araçlarda akü uzun ömürlü oluyor çünkü şarj dinamosu yeni, tüm elektrik aksam verimli çalışıyor, kablolarda soketlerde kaçak göçek olmuyor. eskime başlayınca aynı yaşı gören aküler görmek zor.

şayet araç fabrikadan arızalı çıkmışsa aküler kısa sürede pert, buda istisna kime denk gelirse:)

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 70 amper almıştım kışın istanbulda kar oldugu zamanlarda hiç zorlanmadan calısıyordu bence 70 takın sonucta bi zararı yok

tazcan44

Muhammet İbrahim ŞAHİN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
genellikle sıfır araçlarda akü uzun ömürlü oluyor çünkü şarj dinamosu yeni, tüm elektrik aksam verimli çalışıyor, kablolarda soketlerde kaçak göçek olmuyor. eskime başlayınca aynı yaşı gören aküler görmek zor.

şayet araç fabrikadan arızalı çıkmışsa aküler kısa sürede pert, buda istisna kime denk gelirse:)

Akü 2 sefer değistiğinde araba 2 yaşındaydı. Ticari araç olduğu için her bakımda akü ölçülür ve aracın şarz yapmasıda ölçülür. Tamamen hatalı üretilen aküden kaynaklı sorundur. Zaten akü değişirken şarz ölçülmeden takılırsa hata baştan yapılmıştır. .

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akü 2 sefer değistiğinde araba 2 yaşındaydı. Ticari araç olduğu için her bakımda akü ölçülür ve aracın şarz yapmasıda ölçülür. Tamamen hatalı üretilen aküden kaynaklı sorundur. Zaten akü değişirken şarz ölçülmeden takılırsa hata baştan yapılmıştır. .

geçmiş olsun. şansızlık işte. yıl içinde 2 hatalı akü denk gelmiş senin taksiye. orjinal 60 ah mi takılı şimdi

tazcan44

Muhammet İbrahim ŞAHİN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçmiş olsun. şansızlık işte. yıl içinde 2 hatalı akü denk gelmiş senin taksiye. orjinal 60 ah mi takılı şimdi

Şuan 72 ah takılı sorunsuz şarz yaptırin filan yazmıyor..