megane 2 kalorifer motoru arızası hak.

mbeklen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

başıma gelen bir olayı paylaşacağım. Geçen sene klimam çalıştığı halde peteklerden hava gelmiyordu. sanayi de gösterdim. kalorifer motorun yanmış. değişecek dediler. 200 lira ama komple gögüs sökülecek dediler. biraz panik oldum yaptırmadım. 2 ay sonra ışıklarda dururken araba bi tekler gibi oldu fan motoru kendi kendine çalışmaya başladı. bende çalışınca muhtemelen soketlerdedir diye kurcalatmak istemedim.
Geçen gün yine durdu fanlar. yine gittim ustaya yine motor değişecek, yine gögüs sökülecek dediler. 250 TL sadece motor 100 lira el emeği 350lira istediler. içerde başka ne çıkar bilemeyiz dediler. (Mersin- Erdemli'de 4 ayrı usta söyledi.)
Servise sordum. 2005 model 1.6 için yedek parça bulamayabiliriz ama getirin bakalım 250 lira teşhis parası ödersiniz en fazla dediler. Sorunun ne olduğunu anlarsınız dediler :)

Sonra Adana'ya gittim (Memleketim). Orada eski ustalardan birine gittim. Otur sen çırak iki dakikaya yapar dedi :)
hayret ettim. Çocuk resmen fren pedalının ordan arabanın içine girdi ve resimdeki soketi çıkarıp sarı tarafına bişey yapıp geri taktı. soketin sarı tarafının biraz eridiğini gördüm. aynı şekilde motor tarafıda yanmış erimiş dediler. sağolsun düzelttiler verdiler. 20TL'de paramı aldılar. Yani usta var, Usta var arkadaşlar.

Selamlar.

-kalorifer-rezistansi-7701207717__1457041624716118.jpg

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Megane 2 nin kronik sorunudur.Keşke o zaman forumumuzu inceleseymişsiniz. Bu tip sıkıntılarda mezitli sanayisinde Koparan Elektromekanik var. Oraya gidebilirsiniz.

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Faydalı bilgi, teşekkürler.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Sanayi de dürüst usta ve usta maalesef yok denecek kadar az geçmiş olsun

mbeklen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 nin kronik sorunudur.Keşke o zaman forumumuzu inceleseymişsiniz. Bu tip sıkıntılarda mezitli sanayisinde Koparan Elektromekanik var. Oraya gidebilirsiniz.

Forumu incelemiştim. bir arkadaşın soketlerle ilgili söylediği şeyleri yapmaya çalıştım. ama o kadar içerilere ulaşamamıştım. Bilgilendirme için ayrıca teşekkürler. Mutlaka bir gün yolum düşerse gidip gezeceğim.
Selamlar.