Megane 2 Kalorifer Sorunu!!

dobre_bine

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

öncelikle bu konuyu açıyorum, belki daha önce forumda birileri bahsetmiştir ama ben bulamadım en azından.

aracım 2004 model Megane. yaklaşık 1 ay önce sabah evden işe giderken çalısıyordu. fakat ofisin önüne geldiğimde bir ses farkettim, taktaktak sanki biryere birşey sürtüyormus hatta vuruyormus gibi. aracı stop edip ofise gittim. akşam geri geldiğimde çalıştırmak için çevirdim fakat çalışmadı. bir çukura girdim çalıştı ama hem ses çıkartıyordu hemde 4 de sanki 2 deymiş gibi üflüyordu. sonra tabi akşamları çalışmayınca camlar bugulanıyordu. sinirlendim yan koltuğun önünde torpidonun üstüne sert bi yumruk attım çalışmaya başladı. ama dediğim gibi hem az üflüyor hemde ses çıkartıyordu.bu aralar o da kesildi.

ben kazakistandayım. burda reno arabasından pek anlamıyorlar. zaten sayısı çok az. türk ustalar var ama onlarda elektrikçi değil. anlamıyorlar. sözün kısası, belki bu sorunu yaşayan vardır aranızda. sorunu öğrenirsem ustaya anlatıp o konu üzerinde çözüm arayabiliriz.

teşekkürler...

terasus60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım, öncelikle geçmiş olsun. Kalorifer fanı sana veda etmek üzere. İyi bir elektrikçi bulursan hem soketlere baktır hem de fanı söktürüp temizliğini yaptır belki kurtarabilirsin. Ben yakın zamanda fan motorunu değiştirdim. Ustam "ses yapmıştır, o zaman gelseydin" kurtarırdık motoru dedi. Yalnız dikkat, işi bilmeyen göğüsü sökmeye kalkabilir. Sakın! Pedalların yanından girip motoru söküyorlar. İyi bir elektrik ustası çözer işi. Tekrar geçmiş olsun.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Damdan düşenin halini damdan düşen anlar, demiş atalarımız. Size en iyi cevabı başından böyle bir olay geçen arkadaşımız vermiş. Yabana atmamanızı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.