Megane 2 LPG Doldurma Ağzını Depo Kapağına Aldırma İşlemi Ne kadar

berkcalik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,

1.6 lovato lpgli megane 2 hb aracımız var lpg girişi arkada tamponun altında, bunu depo kapağının yanına aldırmak istesem bana tahmini olarak ne kadara patlar acaba?

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese merhaba,

1.6 lovato lpgli megane 2 hb aracımız var lpg girişi arkada tamponun altında, bunu depo kapağının yanına aldırmak istesem bana tahmini olarak ne kadara patlar acaba?

Kapalı otopatklara giriş içinmi bu şekilde olsun istiyorsunuz?

berkcalik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eve t

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpg tankınız nasıl simit tipi mi , 65 lt lik tankı koltugun arkasındaki boşluga girecek şekilde yatay koyup üstüne oto döşemede bagaj halıflexi ile aynı malzemeden örtü kapak tarzı bişey yaptırıyorlarmış böylece ne stepneden vazgeçmemiş oluyorsunuz hemde menzil uzuyor. Sadece fikir bilmiyorum nasıl olur bizim komsu eski meganına böyle yapmış çok anlattı ama göremedim

berkcalik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizim lpg simit tipinde istepne disarida kaliyor istepneyi de evde birakiyorum zaten, tup gorunmuyor kontrollerde yalniz ayna ile alttan bakilinca lpg depo kapagi gorunuyor iste

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bir değişiklik yapacagım ama size dedigim gibi mi yapsam yoksa simit tip mi bilemedim şimdilik büyük tüp taktırıp üstünü kapatmaya daha sıcak bakıyorum , benzin kapagı içi fikri çok iyi fikir belki bende değiştirirken öyle yaptırırım.

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muayeneden geçermi önce onu araştırın derim

o6plaka

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
onun yasak olduğunu biliyorum beyler ondan dolayı da muayeneden geçmeyedebilir

berkcalik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
muayene olayini riske atmak kötü evet, umarim bilgi sahibi biri görür de cevaplar sorularimizi bu sirada arastiracagim ben de bir seyler bulursam güncellerim, teşekkurler

erdincvarli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2005 Megane 2 sedan aracımda lpg dolum ağzı bahsettiğiniz şekilde benzin deposu kapağı içinde idi. Muayenede sorun olmaz. Hatta niye sorun olabileceği düşünüldü anlamadım. Yalnız kapalı otoparklara girmek için kullanmak hem doğru değil hem de ayna ile araç altı incelemesinde depo kapağı gözükmese bile gazın geçtiği bakır boru tesisatı yine gözükeceği için avantaj sağlamaz. Size sağlayacağı yarar diğer araç sahiplerinin imrenen bakışları iken en büyük yarar pompacınındır. Yerlerde sürünmek zorunda kalmaz. Tabi pek karşılaşmadıkları için otomatikman aracın altına yatmadan önce hatırlatmanız gerekecektir. :) Sonradan değiştirmek maliyeti hakkında bilgim olmasa da bence değmez ama sıfırdan yaptırırken mutlaka depoya koyulmalı diye düşünüyorum.