MEGANE 2 lpg yakit tuketimi

muhce

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende aynı şekilde magen 2 hb 1.6 16v otomatik vites kullanıyorum şehir içerisinde 43 krş. litre fiyatı 3.20 TL den alıyorum şehirler arası da 34 krş. yakıyor banada sankim biraz fazla yakıyor gibi geldi tavsiyesi olan arkadaşlar varsa yaptırmam gereken birşeyler ona göre yapayım.

cool_ive45

Kayıtlı Üye
45-Manisa
Merhaba kardeşim. Benim de yakıt tüketimim seninki ile aynı. Bende 3,29 dan aldım en son LPG' yi. Atiker servisine gittim LPG ayarları normal şehir içinde bu kadar yakması normal dedi. Tamirciye gittim o da motorda bir sıkıntı yok dedi. Bujileri falan da yeni değiştirdim. Farklı benzin istasyonları ve markalarında LPG sini denedim sonuç değişmedi. Aracımda seninki ile aynı. Bence böyle yakması normal.
bende aynı şekilde magen 2 hb 1.6 16v otomatik vites kullanıyorum şehir içerisinde 43 krş. litre fiyatı 3.20 TL den alıyorum şehirler arası da 34 krş. yakıyor banada sankim biraz fazla yakıyor gibi geldi tavsiyesi olan arkadaşlar varsa yaptırmam gereken birşeyler ona göre yapayım.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba kardeşim. Benim de yakıt tüketimim seninki ile aynı. Bende 3,29 dan aldım en son LPG' yi. Atiker servisine gittim LPG ayarları normal şehir içinde bu kadar yakması normal dedi. Tamirciye gittim o da motorda bir sıkıntı yok dedi. Bujileri falan da yeni değiştirdim. Farklı benzin istasyonları ve markalarında LPG sini denedim sonuç değişmedi. Aracımda seninki ile aynı. Bence böyle yakması normal.

Merhaba benimde aracım 1.4 sedan şehir içinde 33 kuruş falan yakıyor şehir dışında 27 kuruşa iniyor LPG bakımlarını aksatmadan yapıyorum.

renet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lpg tüketim

benim aracım 2004 1.6 16v magane 2 (220 bin km de) lpg 32.5 litre alıyor yaz aylarında şehir içi-dışı karma 390-430 km arası gidiyor kış aylarında şehir içi-dışı karma 350-375 km gidiyor. 7,7 litre ile 9 litre arasında tüketimim lpg 3,80 tl balıkesirde 100km 29 tl ile 34 tl arasında tüketimim (benzin tüketimim hesaba dahil değil yaz aylarında pek benzin tüketmiyor kış aylarında lpg geçene kadar benzin harcıyor)