Megane 2 Marş Sorunu Hk...

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun anlattığınız gibiyse sıkıntı marş motorunda. Bi marş alıp bi almaması kollektör kömür ile alakalı gerci mars söküldüğünde ne var ne yok çıkar meydana
Bu arada akünüzüde bi ölçtürün

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Akü veya şarj dinamosu gibi geldi banada.

inlost

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Start sorunu bugün çözüldü. Aküyü ölçtük sorun yok gayet sağlamdı, marş motorunu söktük kömürler orta derecede ve orjinal miş usta öyle dedi.Marş motoruna bağlı marş otomatiği denilen (bi nevi kontak) bozulmuş.yenisini aldım valeo marka orjinal (100tl) değiştirdik sorun çözüldü,Çok şükür.

legacy of kain

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun çözüldü demişsiniz..şu direksiyon kolon kilidi açık-kapalı kalmasıda böyle start sorunu yapıyor..

legacy of kain

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim araçta bazen marş sırasında gıy gıy uzatıyor,direksiyonu hafif oynatınca ateşliyor,sanırım kolon kilidi kontrol etmek gerekecek?

Zeki68

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2006 megane 2 1.5 privilege var aynı sorun bende de var mars dinamasına bakırdım sorun yok dediler kolon kilidi dediler bir sorun yok ben çözemedim yardım edin arabayı yakicam vallahi

eryaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar kolon kilidi ile sorun varsa kilidi değiştirmeden önce akünün yanındaki sigorta panelinin içinde üstte duran geçmeli olan kabloları ayırdıktan sonra kartın üzerindeki soketlerde( dikine duran soket) turuncu gibi kahverengi gibi diğerlerinden biraz kalın bir kablo var kolon kilidinin besleme kablosu o soketi çıkarıp kabloyu kontrol edin oksitlenmiş veya yanmış oluyor .sorun burada değil ise kolon kilidine bakarsınız kilit pahallı bir parça....

MrDodo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar kolon kilidi ile sorun varsa kilidi değiştirmeden önce akünün yanındaki sigorta panelinin içinde üstte duran geçmeli olan kabloları ayırdıktan sonra kartın üzerindeki soketlerde( dikine duran soket) turuncu gibi kahverengi gibi diğerlerinden biraz kalın bir kablo var kolon kilidinin besleme kablosu o soketi çıkarıp kabloyu kontrol edin oksitlenmiş veya yanmış oluyor .sorun burada değil ise kolon kilidine bakarsınız kilit pahallı bir parça....

Arkadaşa katılıyorum. 2 gündür uğraştığım marş almama arızasının nedeni, ne manyetik kaptörden ne de yakıt pompasından çıktı. Sorun sigorta panelinin üzerindeki kabloların ve pinlerin ısı ve oksitten dolayı iletkenliğini yitirmesi. Bu tarz sorunlar yaşayan arkadaşların, önce bu kısmı kontrol etmelerinde fayda var. Bir önceki farların yanmaması arızası da söz konusu yerden çıkmıştı.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı problem bende de vardı hiç tık etmiyor çalışmıyordu 10 kerede 1 kere çalışıyordu sonra marş otomatiği değişti ve sorun düzeldi bilginiz olsun.