Megane 2 mercekli led ampul tavsiyesi

frht

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, aracımı alırken üstünde photon marka sari helojen ampül (sarı olan dış cami boya sürülmüş olanlari) vardi başta güzel ışık veriyordu sonra solmaya başladi fark ediyordum bu durumu neyse herkes merceklerin karardığını söyledi bende söküp baktım ve ampülün içindeki tel baya gevşemiş yani salınma yapmış ve tel kısmının yakın olan cama eritme yapmiş ilk defa gördüm sonra değiştirdim yine ayni olay oldu sonra normal helojen ampüllerden taktim ama mercekli farın işik dağılımı az olduğu için aydınlatmasından memnun kalmıyorum. Kullanan varsa led ampül tavsiyesi edebilen varmi?

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benimde aracımın farları mercekliydi ve beyaz led takmıştım ama maalesef dışarıdan görüntü harika ama içeriden görüntü çok zayıf olduğundan bir süre sonra tekrar normal sarı halojenlere döndüm.

Ahmet DEMİRELİ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim farlarım mercekli, ampul olarak Philips zenon ampul kullanıyorum çok memnunum. Gece 110-120 km hız ile giderken bile uzun farları yakma ihtiyacı duymuyorum. Merceklerde led ampul iyi aydınlatmıyor diye duymuştum.