Megane 2 Otomatik SORUN

manual

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler arkadaşlar ben de yetersiz ustalar olduğunu düşündüğüm için yaptırmayıp buraya sormak istedim çünkü fazlasıyla birbiriyle çelişen durumlar var..

İstanbul avrupa yakası için şanzıman ve motor ustası tavsiyelerinizi bekliyorum...

Bugün pcye bağladık bi yerde "P0300" hata kodu çıktı. Baya genel bir hata kodu sanırım internetten baktığım kadarıyla..

Buji yeni değişti bobin de 3ü beru marka 1i valeo. Sorunu orada aramayı planlıyorum.. Enjektör de olabilir yazıyor kodu aratınca, başına gelen var mı bilgisi olan?

megane2_2004

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler arkadaşlar ben de yetersiz ustalar olduğunu düşündüğüm için yaptırmayıp buraya sormak istedim çünkü fazlasıyla birbiriyle çelişen durumlar var..

İstanbul avrupa yakası için şanzıman ve motor ustası tavsiyelerinizi bekliyorum...

Bugün pcye bağladık bi yerde "P0300" hata kodu çıktı. Baya genel bir hata kodu sanırım internetten baktığım kadarıyla..

Buji yeni değişti bobin de 3ü beru marka 1i valeo. Sorunu orada aramayı planlıyorum.. Enjektör de olabilir yazıyor kodu aratınca, başına gelen var mı bilgisi olan?

Maslak'ta bir oto şanzımancı var. Dün oradaydım. Bazen (son iki ayda 3 kez), özellikle sabah soğukken "otomatik vites kutusunu kontrol edin" gibi bir hata alıyorum. Şanzımancı cihazı bağladı. İki sorun gösterdi. Biri eksantrik açı kaydırıcı arızası. Bunun geçici bir arıza olabileceğini söyledi. Yani daha önce bu sorun yaşanmış. Diğer arıza da "vites kutusu basınç ...." gibi bir şey söyledi. Tam anlayamadığım için sordum. Selenoid valflerden kaynaklanıyor olabileceğini söyledi. Diğer bir neden de yağın özelliği, az veya çok oluşundan kaynaklanabilirmiş. Şanzımanın yağ seviye tapasını açtı. 100cc (1 çay bardağı) gelmesi gereken yağ yarım litre kadar aktı. İzin verse daha da akacaktı. Yağın rengi de kötüydü. Yağı değiştirmek istemedi çünkü eğer basınç kaçağı varsa durum daha da kötüleşebilirmiş. Liftler dolu olduğu için benim de zamanım olmadığından haftaya kadar bu şekilde kullanıp aynı arıza verirse tekrar gideceğim. İki selenoid valf değişimi ve mecburi olarak yağ değişimi yapılacak. İşçilikle birlikte 600TL ücret istedi. Eğer bu işlemlerden sonra da aynı arıza olursa revizyon gerekiyor. Yalnız sanayideki akraba vasıtasıyla gittiğim için dükkanın adını hatırlamıyorum. Sanırım oradaki tek otomatik şanzımancı.

sedatk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bahsettiğiniz özel servis nerede, isism , adres verebilirmisiniz.

megane2_2004

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bahsettiğiniz özel servis nerede, isism , adres verebilirmisiniz.
İsmini hatırlamıyorum. Maslak oto sanayi migros girişinde soldan iki veya üçüncü sokakta. Yalnız usta konusunda kimseye tavsiyede bulunmuyorum. İyi ya da kötü olmalarından değil; prensip olarak tavsiyede bulunmam. Tavsiyelerle gittiğim veya tavsiye olmadan gittiğim ustalardan çok çektim.