Megane 2 Rölantide Titreme ve Çalışmada kararsızlık

alipamukkk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manyetik kaptör ve elektrik tesisatı değiştikten sonra sorunum çözüldü.Ancak sadece lpg de yapıyorsa enjektörlere debi ayarı gerekiyor olabilir.Önce iyi bir lpg bayisine uğrayın.
Enjektorlere bobinlere baktilar bisey cikmadi..

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alipamukkk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç cihaza bağlandığın da yanma yapmayan silindir var mı bakabildiğiniz mi ?
Onun hakkinda bi bilgi vermedi usta yarin baska ustaya goturecegim bakalim

alipamukkk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun çözüldüğünde paylaşırsanız sevinirim bizler de tecrübe edinmiş oluruz
Pek çözüleceğini sanmiyorum her yerine baktilar arabaya binesim gelmiyor artik çözülürse eger tabi ki paylasirim:)

yonyule

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ;

Yeni bir konu açmak yerine bunu güncellemeyi tercih ettim, umarım sizlere de faydalı olur.

Aracımda yeni bir sorun daha meydana geldi,bunu es geçmiştim idare ediyorum diyerekten.Ancak araç düşük viteste 1000 ve 2000 devir arası tekleme yapıp stop etmeye başlayınca ustaya gittim.Kalem bobinleri ve bujileri değiştirdi, arızayı gideremeyince sağa sola yönlendirdi.Yeni taktığı parçaları üstünde bıraktırıp Bursa OtoSansit de lpg bayisi olan bir arkadaşımın tavsiyesi ile onun çalıştığı ustaya gittim.1 gün aracımı ona bıraktım durumu görmesi için, ertesi gün aradı aracı alıp 1 hafta denememi istedi.10 Gün geçmesine rağmen herhangi bir sorun çıkmadı araçta gittim ve ödemesini yaptım.

Manyetik kaptör ve tesisatını yenilediğini söyledi. Parça ve işçiliğe toplamda 160 tl ödedim.

Bunun dışında mercekli farlarımda sıkıntı vardı.Bir süre titredi kafasına göre yanıp sönmeye başladı sonra komple gitti sol far.Sağ farda aynı tepkileri veriyordu. Hangi elektrikçiye gitsem bunlarda beyin var beyin yanmıştır diyerekten daha açıp bakmadan fiyat verdi.Kaportacıya gidip tamponun indirtip kendim hallettim.Ampüllerden birisi kısa devre yapmış takılı olduğu balastı da yakmıştı tamamen gitme nedeni oymuş.Diğerinde gözle görülür birşey yoktu ama tedbir olarak indirmişken değiştirdim şu an hiç bir sıkıntı yok.

PqVz15.jpg
3DVJOM.jpg
b50R9Z.jpg

üstad benimde aynı sorun oldu bu resimde görünen metal ateşleyiciyi bulabildinmi? bulduysan ne kadara aldın?