Megane 2 sanruf açılmama arızası giderildi

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar açılmama sorunu tekrarladı sunrof açık ken arkada sağda ve solda iki tane kol var ve bir büyük başlı vida ile cama sabitleniyor vidaları söktüm camı elimle yukarı kaldırıp kolları aldım bu kollarda ikişer tane ayak var be hapsi parçalanmış komik gelecek ama bir yeni fırça aldım saplı fırçalardan sapını ve fırçaları söktüm plastik bölümden 4 tane parça ayırdım 1cm 1.5 cm ve ortalarına 6 milim uçla delik açtım ve eski ayaklardan ölçü alıp sanayide demircilerde bulunan taş tediğimiz aletle yontarak aynısını yapıp taktım ayakları sunrof harika çalıştı yapılışı çok basit şiddetle önerilir maliyet sadece 3 tl oldu bilginize fotografları ekleyeceğim
Bende şiddetle fotoları istiyorum, eğer birgün başımıza gelirse yaptırırız bizde :)

cega

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam , online olan arkadaşlar , benim sorunumla ilgili sanırım düşüncesi olan yok :(:(:( , megane 2 sunroof ön taraf ayaklarının nasıl sökülecegini öğrenmek istiyorum , meşefkatli mi yoksa kısayolu var mı yardım edermisiniz???

cega

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mustafa usta mrb , senin bilgin var mı bu konuda??

cega

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar

Megane-FU*

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
eski yararlı konuların güncellenmesi ..

ömer1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar açılmama sorunu tekrarladı sunrof açık ken arkada sağda ve solda iki tane kol var ve bir büyük başlı vida ile cama sabitleniyor vidaları söktüm camı elimle yukarı kaldırıp kolları aldım bu kollarda ikişer tane ayak var be hapsi parçalanmış komik gelecek ama bir yeni fırça aldım saplı fırçalardan sapını ve fırçaları söktüm plastik bölümden 4 tane parça ayırdım 1cm 1.5 cm ve ortalarına 6 milim uçla delik açtım ve eski ayaklardan ölçü alıp sanayide demircilerde bulunan taş tediğimiz aletle yontarak aynısını yapıp taktım ayakları sunrof harika çalıştı yapılışı çok basit şiddetle önerilir maliyet sadece 3 tl oldu bilginize fotografları ekleyeceğim

Artık bu ayaklar bulunuyor.

MEGANE 2 SUNROOF AYAKLARI SYAH BADEM 35 TL Sanalpazar.com'da

Fakat birde tıkırtı meselesi varki tkırtı içini bu plastik ayakların takıldığı demirin ucunda vida bağlama deliği var ben odeliğin genişlemesi yüzünden kapalı sunroofların tıkırdadığını düşünüyorum.

huckmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamin aleykum . Ustam benim 2004 model dynamique megane 2 var . Sunroof kar yagisindan sonra acilmamaya basladi . Acaba bunun sunroof motoru aracin neresinde ? Bi söküp incelim istiyorum fakat bulamadim . Bi yardimci olursaniz cok sevinirim . Saygilar

huckmen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tanitim yaptim acaba sorumun cevabini alabilir miyim :))

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Tanitim yaptim acaba sorumun cevabini alabilir miyim :))

Bizim sunrooflar bir süre kullanılmazsa kendisini korumaya alıyor.Büyük ihtimalle sizinkide öyle yapmıştır.Tavandaki düğmesinin ortasındaki büyük yuvarlak tuşa bir kaç saniye basılı tutun ''Tık'' diye kilidin açıldığını duyacaksınız.Bunu yapmadan tamirciye falan gitmeyin.