Megane 2 satılıp C-elysee alınır mı?

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane dan symbole inilmiş olur sadece :eyv

cnr_1983

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende herkes gibi aynı fikirdeyim,meganeden hemde privellege den citröene geçiş çok mantıklı gelmiyor,benim aracım 2005 dizeldi 190000 km deyken 24,500 tl ye geçen hafta sattım (yani seninki daha 100 bini yeni devirmiş,bence motorda korkulacak bişey yok )ses konusunda haklısın,benimde en büyük sorunum meganelerde tıkırtıydı....wd 40ı sıkmadığım yer kalmamıştı ama tıkırtılardan maalesef kurtulamadım....

Nothing

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) ne tıkırtısı bir tıkırtı için araç satılır mı senin alacağın araç yine tıkırtı yapacak ki daha fazlasını yapacak o araç megane aracının yanında yarısı kadar anca kalitelidir.

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hata Yaparsiniz , Bence Hiç Düşünmeyin Bile Böyle Bir Şeyi .. :berbat :berbat

mendel50

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
301 ve c elyysenin tek artısı fabrikasyon olarak esp li olması , ancak plastik kalitesi berbat ötesi bildiğin sert plastik ve saçakları bile duruyor 301 i çok kullandım iyi bilirim heleki o mazot ibresine gıcık olmuştum dijital 6 kademe led yanıyor yakıtın ne kadar kaldığını tahmin etmek zorunda kalıyorsun meganımın gözünü seveyim , ayrıca cam açma düğmeleri tam bi rezalet vitesin kenarında , çekiş ve ivmelenme güzel kötü diyemem , yol bilgisayarında bizim meganeelerde yazan anlık tüketim ortalama kalan menzil gibi yazıları 301 de çok dandik yapmışlar hangi menüdesin yol pc den anlamak zor , ben sevemedim 301 i açık ve net c ellysee de aynısıdır bunun

koseogluemre

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam 1,5 yıldır 2008 megane 2 kullanıyorum ve aracım şu an 240.000 km'de hiçbir sorunum yok aracın bakımları düzgün yapıldıktan sonra hiç sıkıntı çıkarmaz rahat ol
Meganedaki ön konsol ve sağından solundan gelen sesler çok canımı sıkıyor. Birde 100 bin km yi devirdi masraf açmasından korkuyorum. Peki yol tutuş olarak megane ye göre nasıldır?

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Böyle bişeyi asla düşünmeyin eğer ki almadıysanız 100 binde diyorsunuz aracım benim aracım 170 binde halen saat gibi masraf acar diye sakın korkmayın benim aracım 170 binde halen canavar gibi otobana cıkınca 200 km rahatlıkla görüyorum halen canavar gibi ben sizin yerinizde olsam 105 beygir privilege meganı asla satmam. Bence o aracın kıymetini bilin harika bir araç.
Bana sorarsanız o araçtan inip söylediğiniz modele binmek pek mantıklı olmaz.

ibrahimakyol07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bu hafta sonu c elysee yi kiralayıp 600 km kadar sürme fırsatım oldu. Araç 2014 model 17 Bin kmdeydi.
Artılar :
+ Yakıt gerçekten 105 lik megane göre özellikle şehir içi ekonomik, fethiye şehir içi 4.7, uzun yolda 3.7 ortalamayı gördüm.
+ 92hp 230Nm tork 1090 kg aracı çok iyi ivmelendiriyor, rahat 160-170 görüyor. Ara hızlanmalar süper, rampada canavar.
+ Diz mesafesi çok geniş.
+ Gaz tepkimesi megane a göre daha iyi buna bağlı olarakta sürüş keyfi daha güzel.
+ Şehir içinde meganeda çok yaşadığım 2. vitesteyken yavaşladığım zaman 1. vitese alma gereği sıkıntısı yok, araç kendini 2. viteste toparlıyor.
Eksiler :
- Araç güvensiz oluşunu har haliyle hissettiriyor.
- 170 den sonra hiç güven vermiyor.
- Maliyeti düşürmek adına araçta herşeyden ödün vermişler; Koltuklar özellikle arkalar bizim köydeki divanlardan farkı yok, arka baş dayamaları sabit ortada hiç yok. Cam açma tuşlarının yerleri, genel iç malzeme kalitesi çok kötü, bagaj kapağı bora-feat arkadaşın dediği gibi bildiğiniz kağıt gibi kolların bagajın içine girmesi ise kullanım alanını sınırlıyor, bagaj-kapılar ve motor kaputunda yalıtım namına hiçbirşey yok.
- Konfor çok kötü acayip derecede rüzgar,motor sesi ve uğultu alıyor, uzun yolda yorucu. Megane la kıyaslanmaz..
- Yol tutuş esp olmasına rağmen megane kadar iyi değil, virajlarda güven vermedi bana.
- Direksiyona erişim ve görüş açısı konusunda boyu 1.70 altında olanlar için yetersiz.
- Direksiyon megane a göre daha sert, tek elle kullanmak zor.
- Süspansiyonlar biraz sert darbeleri hissettiriyor.
- Son olarakta 160 la giderken yanımdan silme geçen 520d aracı inanılmaz sarstı bi an yoldan çıkacak sandım :)
Araç hakkında genel olarak değerlendirmelerim bu şekilde oldu. Benim gibi alma düşüncesi olan arkadaşlara fikir vermesi açısından paylaşma gereğini duydum.
Yalnız arkadaşlar anlamadığım bir konu var. Fabrika verilerinde meganımla elysee nin 0-100 hızlanma verileri aynı 11,2 saniye, ancak elysee daha iyi ivmeleniyor, gaz tepkimesi kalkışlarda ve ara hızlanmalarda daha iyi. Bu durumun sebebini açıklayabilecek arkadaşlar varsa cevaplarınızı bekliyorum..

faithless1905

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence size öyle geliyor. Megane da 205.16 jant var onda 185.15 jant bu bile etken ki kilo olayına hiç girmiyorum.Bizim iş yerinde 301 ler var citroen ile aynı banttan çıkmış araçlar. Kornaya bastığımda ayağımın altında çalıyor sanki. Vibrasyonlu korna :)
Kapıları komple plastik. Kaporta desen kağıt. Kıyaslanamaz bile. Şirkette 6 tane var. Henüz 2 senede 100.000 km yi gördüler ama hepsi dağılmış durumdalar.

hct

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane c segmenti 301 şirket tipi arada 10 yaş bile olsa megane derim ben. Ama peugeotun citroenin c segmenti olan c4 307 yada 308 ile kıyaslarsanız psa gurubu renodan çok ilerde bence.