Megane 2 stop edip çalıştığında dörtlüler kendiliğinden yanıyor.

Karakule_19_8

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamlar. aracımla bir kaza yaptım ve çok şükür güzel bir şekilde toplattım. Ancak aracı aldığım günden itibaren her stop ettirip çalıştırdığımda dörtlüler kendiliğinden yanmaya başladı. Bu neden olabilir. Çözümü nedir.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Sonradan bir alarm taktırdıysanız o bozulmuş olabilir. 4 kapı da kapalı iken göstergede kapı açık işareti yanıyormu ?

Karakule_19_8

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hayır kapı göstergelerinde sorun yok. kapı göstergeleri normal. çarpma sonrası airbaglar açılmadı ancak arızayı bilgisayara okuttuğunda darbe sonrası airbag beyni hasar görmüş olabilir diyor.ve air
bag arıza lambası yanıyor. onu da araştırdım. airbaglarıın sorunu airbag beynine yazılım atıldığında sorun düzeliyormuş.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bizim araçlarda ani frene bastığın zaman dörtlüleri otomatik yakar bununla ilgili bir sensör varmı bilmiyorum ama o hasar görmüş olabilir. Meg 2 lerin kronik sorunu olan direksiyon airbag sargı kablosu kopması sonucu airbag ışığı yanıyor ve airbagler devre dışı kalıyor. Kaza anında airbaglerin patlamamasına sebep oluyor. Airbag sensörlerini ve direksiyon sargısını serviste kontrol ettirin bence. Sanayide patlamayan airbagleri patlattırabilirsiniz. Dörtlülerin yanmasını ilk kez sizden duyuyorum. inşallah sorununuz kısa zamanda çözülür.

Karakule_19_8

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler

Karakule_19_8

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam dörtlülerin yanması ile ilgili sorun airbag arıza ışığı yanması bu nedenle hata vermesi, kaza sonucu emniyet kemerleri tokalarının aşağıya doğru germe yapmasından kaynaklanan durummuş. arızalar silinince dörtlüler sorunu otomatik olarak düzeldi. ilginize teşekkür ederim.