Megane 2 xenon far sorunu

eRaY78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşlar 2004 megane 2 hb aracımın orjinal xenon sistemi var internetten philips d2s 4300 k xenon ampül alıp 2 ay önce taktırdım birkaç güne kadar gayet güzel çalışıyordu son bir kaç gündür xenonlar gayet güzel çalışırken araçla giderken sağ taraf kendi kendine tamamen sönüyor bazen tekrar açılıyor bazen ikisi birden tamamen sönüyor pırpırlanma yok yandığı zamanda gayet güzel beyaz yanıyor otomatik yükseklik ayarıda çalışıyor sorun ne olabilir.Ampüllerdenmi kaynaklanıyor.Yardımlarınız için teşekkürler.

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimal ampullerden, sorun xenon beyninde olsa yükseklik ayarını yapmaz diye biliyorum. ama philips ampulunde 2 ayda kesmesi kafa karıştırıcı.

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ampulleri degistirin olmazsa , birde farlar acik durumdayken araci calistirmayin zarar verir xenona once araci calistirin sonra farlari yakin

edit ; bende babama bi ay araci biraktigimda ikisini de patlatmisti bizde de Megane 2 var ordan tahmin ettim

eRaY78

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevablar için teşekkürler farlarımı otomatik modda bırakıyorum sürekli eski orjinaller duruyo onları takayım gerçi onlarlada önümü zor görüyorum bir deneyelim bakalım

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
cevablar için teşekkürler farlarımı otomatik modda bırakıyorum sürekli eski orjinaller duruyo onları takayım gerçi onlarlada önümü zor görüyorum bir deneyelim bakalım

Mercekli farda halojen ampul çok verimsiz oluyor kendi aracımdan biliyorum eskiye hiç dönmeyin :) Kullandığınız philips d2s 4300 k xenon garantili değilmi ? aldığınız, montajı yapan yerle görüşün bence

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

ondan olabilir otomatik fari kapatin bi deneyin derim oburleri cok kotu gosteriyo harbiden sis farlari acik olmazsa gorunmuyo hicbiyer