Megane 2 xenon far sorunu

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biraz fazla para verirsin ama neyin nerde olduğunu neyin söküleceğini neyin kontrole edileceğini daha iyi biliyorlar. Dışarıda yaptırmanı tavsiye etmem.

yonyule

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçen sis farı için gittim ondan sonra benimde sağ xenon bazen sönüyor sonra yanıyor tekrar yükseklik ayarı yapıyor, bazen az yanıyor daha sonra kuvvetli yanmaya başlıyor ama bunu rolantideyken hiç yapmıyor hareket halindeyken yapıyor genelde yada sağa sola dönüşlerde yapıyor nedeni nedir acaba? Bunun ardından aracı aldığım arkadaşı aradım ve sordum aynısı sol far içinde bendeyken yaptı dedi giriş soketini ve ampulu değiştirdim sorun düzeldi dedi şunuda öğrendim arkadaştan sağ farım philips değilmiş acaba ondanmı yapıyor? (Araç 2004 megane)

pirate

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servis çok uçuk fiyat verecektir o kadar masraf yapmak istemiyorum.yani uyumlu olacağını bilsem 150-200 tl ye satılan xenon lardan alıp takıcam o kadar soğuttu beni.

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servis çok uçuk fiyat verecektir o kadar masraf yapmak istemiyorum.yani uyumlu olacağını bilsem 150-200 tl ye satılan xenon lardan alıp takıcam o kadar soğuttu beni.

Ben servise sadece kontrol için gitmeni tavsiye ediyorum. Dediğim gibi sağlam olan beyni arızalı diye düşündüğünle değiştirrip denetebilirsin diye düşünüyorum. Eğer ki o şekilde sorun olmuyor ise Beyin ile alakalı olduğunu düşünüp çıkmacılardan alıp tekrar serviste taktırırsın. Servis sonuçta kayıt dışı ve garantisiz de işlem yapıyor. Ben sadece nereden neyi sökeceğini neyi takacağını servisin daha iyi bildiğini düşünüyorum. Bilinmedik adamlara tamponu vs. söktürüp onu deneyelim bunu deneyelim demeleriyle hareket etme daha cok para harcarsın.

pago

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hata vermiyor olabilir ama servisteki cihazlar tam detaylı bakıyor. Maalesef beyin çok ucuz değil. ikinci ele de güvenilmiyor. En iyi ihtimal çıkmacılarda test edip alabilirsin(tabi ettirirseler) ama ne kadar ömürlü olacağını bilemiyorsun.
Aracını yetkili seriş Maslak oto sanayi de Renault detay baktırabilirsin. Servis de en azından fikir verirler. Hani en azından bir çıkma beyin bulursan ora da taktır taktırmayı orda yaptırırsın yada sağlam olan ile arızalayı değiştirip test ettirebilirsin. Böylelikle kesin sonuç almış olursun.

MERHABA
benimde 2006 model scenic 2 aracım var sağ farım yanmıyor bu xenon belasını bir çıkarmışlar milletin başına bela etmişler elektirikçiye götürdüm baktı xenon beynine bağlı ampul ateşleyici var bu lanet parça çıkmacılarda veya elektirikçilerde bulunmuyor sadece yetkili serviste var fiyatını sordum 800 TL dediler bende ebuy diye bir site var yurtdışı alışveriş sitesi orada buldum aynı parçayı slovakyadan kargo dahil 210 TL ye getirdim 3 günde geldi parçayı alıp elektirikçiye gittim taktırdım yine yanmıyor ampulde sağlam sanırım beyinde arıza var bugün beyini göstericez tamir yapan bi yer varmış bakalım ne olacak tamir olmazsa 2 ihtimal kalıyor ya yine yurtdışından bu parçayı aricam yada beyindi ateşleyiciydi bilmem neydi aradan çıkarıp direkt hat vericem

pahalı olan parçalarınızı bu alışveriş sitelerinden bakın arkadaşlar ucuza alıyorsunuz

bilginize

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ampülün çin malı olanı 50 tl. General electric marka olanı 100 tl. Philips olanı 125 tl anadolu yakasındaki sanayilerde. Çin malı aldık arkadaşa gayet de güzel.

Bahsettiğiniz parça henim nissan aracımda da bozuldu. Hatta beyin de arızalandı. Eski bir bmw den çıkma bir beyin bulduk. Ucuna da ampülün duyuna uygun soket taktık ve senelerdir bu şekilde sorunsuz çalışıyor. Açıkçası ilk başta bende xenondan korkardım ama şimdi hiç kafama takmıyorum. İmkan varken aliexpressten 100tlye falan komple beyni ampülü olan d2s ve d2r kit alıp yedekte tutmayı düşünüyorum açıkçası euro düşünce

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 araçların xenon beynine aynı zaman da far yükseklik ayarını yapan kabloda bağlı(sanırım arka amortisörlerin oradan geliyor). Orijinal olmayanlarda yada oem olmayanlarda bu yükseklik ayarı çalışmayabilir. Buna da dikkat etmeli.

pago

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
operasyon tamamdır sorun beyindeymiş elektirikçinin yanlış teşhisi yüzünden fazladan zahmet çektim beyin tamir edildi 80 TL verdim şu an 2 farımda yanıyor yurtdışından gelen parçada fazlalık olarak elimde kaldı insanın karanlıkta önünü görmesi güzel şeymiş :)

Emreerg

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracin motor ici sigortasini kontrol ettir erime vardir buyuk ihtimal beyinde kolay kolay sorun cikmaz megane2 lerde kronik sorun xenonlu modellerde

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

atkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane 2 kronik sıkıntı seni de bulmus motor içi sigorta kutusuna giren soket erir.