Megane 2 Yakıt Tüketimi

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uzun bir süreden sonra tekrar merhabalar. Senelerdir yaşadığım bir sıkıntı fakat sizlere bir danışmak istedim bu konuda. Araç Megane 2 faz 2 1.6 Benzin/Lpg (2009 model). Aracımızın yakıt tüketimi sakin kullanıma rağmen 10 ile 13 lt arasından aşağı 1 kez düşmedi ve hala düşmüyor. Şu anda 12.2 lt göstermekte. Kısacası yakıtı içiyor. Bobinlerimiz, buji kablolarımız, bujilerimiz (orijinal renault ürünü ve değişeli 4000 km oldu), oksijen sensörlerimiz (arızadan sonra değişeli çok olmadı ve arıza vermedi) sağlam. Genel bakımı yapılalı 4800 km oldu. Eğer daha istediğiniz detaylar da olursa verebilirim. Benim şüphem sensörlerden fakat hangi birini düşüneyim orası değişik... Fikirlerinizi, önerilerinizi ve yapmak gerek dediğiniz yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracınızın LPG tüketimi mi bu evet ise benzinde tüketim nedir uzun yolda ne yakıyor lt ile ?
Araç manuel mi otomatik mi ?

MeganeSever

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Söz konusu bahsettiğim benzin tüketimi. Lpg ile alakalı bir hesaplama yapmadım fakat yapacağım. Uzun yolda 7-8 lt arasında geziniyor (benzinde). Araç manuel. Lpg'de pek bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum (arada bir tekleme oluyor o da geri düzeliyor ve o sorunu imkanı yok çözememiştik). 2 gün önce regülatörümüzde arıza olması sebebiyle 0 parça ile değişimi yapıldı. Ayarları kontrol edildi ve bir sıkıntı olmadığı söylendi. Ama 100km de kaç lt yakıyor mutlaka hesaplayacağım.

Son düzenleme:

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracı kullanım tarzınız marş basılınca yapılan mesafe gibi etkenler de fark ettirir fakat 10 lt şehir içi için normal 13 fazla agresif ve kısa mesafe kullanım da ise 13 lt de normal

FDR77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, ben de 2004 model kullanıcısıyım. Genelde sakin sürüşte bile Benzinde 8, LPG'de 11 üstünde seyrediyorum. Değerler normal olabilir. Yakıt verimsiz olduğunda da çok yakıt tükettiğini duymuştum.

cool_ive45

Kayıtlı Üye
45-Manisa
Merhabalar, benim aracımla kıyasladığımda değerlerin normal gibime geliyor. Megane 2 lerin yakıt tüketimi aşağı yukarı bu şekilde.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benim aracımda 2009 1.4 şehir içinde yol bilgisayında 8-9 litre arası şehir dışında da 7 litre civarı görüyorum LPG de ise bu yazıklarımın 2 litre civarı artısı oluyor.

Hataylı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba benim aracım da 2004 megane 2 1.6 hb. 350 km ortalaması ekranda 8.1 gösteriyor. Bu benzin tüketimi mi lpg mi bilmiyorum ama araç genel olarak az yakıyor. Lpg 3 lirayken hesapladığımda 28 kuruş yakıyordu.

hcyln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba bende benzer sorunu yaşamaktayım ben 13 14 ler geziyorum oksijen sensörü ve yağlı kasnak dışında herşeyi elden geçirdim lpg enjektörlerine kadar değişip ayarlarını yaptık tekrar sormal istediğim size yağlı kasnagı veye sensörünü elden geçirdinizmi bununla ilgisi varmıdır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi