Megane 2 Zaman Ayarlı Otomatik Sağ Ayna Yatırma Modül montajı

lostromos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar bu ve başka forumlardaki ilginizden dolayı cihazı geliştirip 20 adet faln yapmayı düşüyürum. bugun itibariyle yazılım aşaması %97 tamam sadece montajı kalıyor. Bu arada piyasadaki cihazlara 5 çeker. Size biraz bilgi vermek istedim. Aynanın yukarı-aşağı inme kalkma zaman ayarı ayrı ayrı kontrol edilebilecek. Çünkü bazı araçlarda motor aşağı kolay indiryr yukarı biraz zor kaldıryr buda sapmalara sebep oluyordu. Bu sorunu giderdim. Diğer piyasdaki modüllerde böyle bir sorun var. Üstelik devreden istediğimiz zaman çıkartabileceğimiz akıllı bir yazılım yazdım. Yani kutu üzerinde anahtar olan modüller gibi olmayıp aynayı kontrol ettiğimiz yön tusundan bir kaç basit hareketle aktif-pasif edebileceğiz ve bu durum bize sesli uyarı olarak bildirilecek. Diğer modüllerin üzerinde bulunan anahtar işimizi baya zorlastrıyrdu. Yani modülü torpido arkasına montaj ettiğimizde pasif etmek için modüle ulaşmamz gerekiyrdu. Bu sorunda ortadan kalkmış durumda. Ayrıca hiç bir kablo kesmeden montaj yapmakta işin en güzel tarafı :) .Ekstra sigortalar kablo bağlantı soketleri ve ters akım koruması ekledim. Parça siparişlerini yurtdışından bekliyrum o yüzden 15-20 gün montaj işlemi sürebilir. Bekleyen arkadaşları buradn bilgilendireceğim. İiyi akşamlar.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar bu ve başka forumlardaki ilginizden dolayı cihazı geliştirip 20 adet faln yapmayı düşüyürum. bugun itibariyle yazılım aşaması %97 tamam sadece montajı kalıyor. Bu arada piyasadaki cihazlara 5 çeker. Size biraz bilgi vermek istedim. Aynanın yukarı-aşağı inme kalkma zaman ayarı ayrı ayrı kontrol edilebilecek. Çünkü bazı araçlarda motor aşağı kolay indiryr yukarı biraz zor kaldıryr buda sapmalara sebep oluyordu. Bu sorunu giderdim. Diğer piyasdaki modüllerde böyle bir sorun var. Üstelik devreden istediğimiz zaman çıkartabileceğimiz akıllı bir yazılım yazdım. Yani kutu üzerinde anahtar olan modüller gibi olmayıp aynayı kontrol ettiğimiz yön tusundan bir kaç basit hareketle aktif-pasif edebileceğiz ve bu durum bize sesli uyarı olarak bildirilecek. Diğer modüllerin üzerinde bulunan anahtar işimizi baya zorlastrıyrdu. Yani modülü torpido arkasına montaj ettiğimizde pasif etmek için modüle ulaşmamz gerekiyrdu. Bu sorunda ortadan kalkmış durumda. Ayrıca hiç bir kablo kesmeden montaj yapmakta işin en güzel tarafı :) .Ekstra sigortalar kablo bağlantı soketleri ve ters akım koruması ekledim. Parça siparişlerini yurtdışından bekliyrum o yüzden 15-20 gün montaj işlemi sürebilir. Bekleyen arkadaşları buradn bilgilendireceğim. İiyi akşamlar.

ozaman ufak bir öneri söyleyeyim. Aşağı yukarı zaman ayar düğmesini kademeli yapın. kademesizlerde tutturamıyoruz. ufakta olsa sapma oluyor.Kablo kesmeden nasıl yapacaksınız merak ettim doğrusu :)

lostromos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ozaman ufak bir öneri söyleyeyim. Aşağı yukarı zaman ayar düğmesini kademeli yapın. kademesizlerde tutturamıyoruz. ufakta olsa sapma oluyor.Kablo kesmeden nasıl yapacaksınız merak ettim doğrusu :)

kademeli fikrini verdiğiniz için çok teşekkür ederim hemen araştıracağım. Kablo kesmeden sadece T ek yaparak bağlanabilecek.

mismail

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elinize sağlık.Size bir önerim var proje olarak.megane 2 araçlarımızda kilitleme tuşuna 2 kere basınca açık camlar kapanıyor ama açma düğmesine 2 kere basınca camlar açılmıyor.Bir modül eklense ve açma tuşuna 2 kere basınca camlar aşağı in hatta açma tuşuna 1 kere basınca kilitler açılıyor malum 2 kere basıldığında sol ön cam 3 kere basıldığında ön camlar 4 kere basıldığında tüm camlar açılsa yazın arabaya binmeden önce içerisi yanan aracın biz araca yaklaşırken camların inip serinlemesi sağlanmış olur.Hatta şöyle bir durum bile olabilir;
Aracın içindeki sıcaklık ölçülse ve 50 dereceye ulaştığında camın birini biraz aşağı indirip aracın içi 40 dereceye düşünce camı geri kaldırsa bu modül güzel olmaz mı?:)

lostromos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizin bu dediğinizin benzerini daha önceki bmwe36 aracıma yapmıştım ama benzerini. Sıcaklığı vs algılayıp komut gönderen birsistem. Dediğinz gibide olabilir aracn sistemne bakmak lazım. Talep olursa uğraşırım. :)

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mgane 3 otomatik cam kapama yapin çok talep olur :)

lostromos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugun 20adetlik seri üretimin 1.sini ürettim. Haftasonuna kadar bitirmeye çalışacağım. Şuan 14.4v ile ısınma testi yapıyorum. Sonuçlar gayet iyi. Fotoğrafta ekledim. Boyutunu kavrayabilmeniz için pil koydum yanına. Ayrıca bir özellik daha ekledim. Örneğin geri geri gidiyrsak ve aynanın yatmasını 1 defaya mahsus olmak üzere iptal etmek istiyrsak ayna tuşuna 1 kez dokunmak yeterli olacak. Dokunduğumuzda sesli uyarı vererek 1 kereye mahsus devreden çıkıcak. Komple devreden çıkarma özelliğide var onu zaten söylemiştim. Bunu kendi aracımada takacağım vidyodaki kendime yaptığım bunun yanında basit kaldı :)

attachment.php
attachment.php
attachment.php
attachment.php

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel özellikler eklemişsiniz. Elinize sağlık. :bravo

CemT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok güzel yapmışsınız tebrikler :bravo ellerinize sağlık. Clio 3 için de uyumlu mu bu modül acaba ? Veya yapma imkanınız var mı ?