Megane 2'de Kronik Sesler Ve Çözümleri

ercanyasar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Bu arada aranıza yeni katıldım. Konuyu yanlış yere yazdım ise uyarınız teşekkürler :))
Benim sorunum şu ki, her ne kadar ön göğsün camla birleştiği yere, direksiyon tarafındaki havalandırma kısmının oradan silikon sprey kullanmama rağmen, yollardaki beyaz şeritlerin üzerinden geçtiğim zaman rahatsız edici, sallantı şeklinde sanki boşta kalan bir parça varmış gibi kulağı rahatsız edici bir ses geliyor. inanın gerçekten çok rahatsız oluyorum. Bununla ilgili aramızdaki arkadaşların başına böyle bir durum gelmiş midir? Cevaplarsanız sevinirim.

serhatd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Megane 2 dizelim var. Sağ ve sol kapıdAn tellerin birbirine vurması gibi çok pis bir ses geliyor. Teyiple alakalı değil onu biliyorum. Sanki rüzgarla alakalı gibi. Tam kapı direklerinin oradan geliyor ses.

ecaliskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar konu baya eskimiş ama sizlere bir sorum olacak rüzgar sesini nasıl kestiniz acaba veya kesebilen birileri varmı ?

KEREM KAVUT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arkadaşlar bende de megane 2 2005 14 benzin lpg araç var bir kaç aydir araç enjeksiyon kontrol edin diye yazi beliriyor bazen düğmeye bastiktan sonra marş aliyor hemen geri birakiyor bazen yolda giderken gaz kesiliyor basiyorum basiyorum 50-60 tan yukari çikmiyor bazen kendi kendine yavaşladiğinda istop ediyor bazen de gaza çok dokunduğunda bile devir 3500 geçiyor birkaç tane ustaya götürdüm hiçbirşey anlamadilar enjeksiyon değişecek diyen var gaz kelebeğinde sorun var diyen var falan filan bir türlü işin içinden çikamadim. Bide son zamanlardan özelikkle 2 vitesten 3 e geçerken 3. Vitesten 4 e geçerken araçtan tak diye bir ses geliyor. Ilk başlarda çok takiyordum hemen yapilsin diye ama sonradan pes ettim yavaş yavaş bu problemler için araci oto elektrikçiye göstermek istiyorum burda birkaç yerde okumuştum sorum elektrikte olabilir diye tavsiyelerinizi bekliyorum daha önce bu gibi sorunlarla karşilaşan arkadaşlar oldu mu

çirkinjant

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ön takımdan gelen sesler konu dışı olabilir belki ama her çukura girdikçe löpür löpür ses geliyosa iyi dinleyin nereden geldiğini eğer ayağınızın altına doğru değilde üstten geliyorsa yüksek ihtimal amortisör takozudur arkadaşlar direksiyon kutusu diyene inanmayın.