Megane 3 1.4 Tce enjeksiyon sistemi kontrol ettirin,Esp ve motor sorunu

Aartuc06

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese iyi günler diliyorum.2010 model megane 3 1.4 Tce benzin/lpg araç sahibiyim.Yaklaşık 1.5 yıl önce başlayan sorunlar silsilesiyle beraber devam eden mücadelemi forumdan da yardım alarak sürdürmeye karar verdim.
Esp arızası sebebiyle başlayan sorun sonrası,motor üst silindir kapağında çatlaktan kaynaklanan arızayla beraber araçta conta yakma durumunun da oluştuğu söylendi ve araç rektefiye edildi,bu süreçte bir çok parça yurtdışından getirildi.Yaklaşık 10-11 bin lira arası bir masrafla rektefiye ile tekrar araç yürür hale getirildi.
Ancak sorunlar bir türlü bitmedi ve bugüne kadar enjeksiyon sistemini kontrol edin,esp'nin kendi kendini devre dışı bırakmasıyla beraber seyir halinde aracın stop etmesi,en son olarak 90-100 km hızla giderken araçta anlık olarak ciddi bir titreme,vuruntu benzeri bir durumun olması ile zirveye ulaştı.Bugün son olarak arıza lambaları da yanmaya başladı.Motoru rektefiyesi yapılalı yaklaşık 40bin km oldu.Araçta arızalar benzin ya da lpg kullanımı fark etmeden devam ediyor.Benzer durumlarla karşılaşan kullanıcıların yardımlarını bekliyorum,şimdiden teşekkür ederim.