Megane 3 1.5 dci arıza yapıyor.

Wansjaxell

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yaklaşık 3 yıldır kullandığım megane 3 aracım var. Şu an 187 bin km de. Okul oluduğum için bakımını biraz aksattım lakin daha önce de böyle bir arızayla karşılaşmamıştım.
Benim sıkıntım şu; sabah aracı çalıştırırken anahtarı çeviriyorum lakin motor çalışacakmış gibi oluyor fakat ilk çevirmede çalışmıyor. Bir kaç kez deneme yaptıktan sonra ancak çalışabiliyor. Sabahları dışında gün içerisindeki dur kalklarda ya da durup beklemelerde böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Bu nedendir bilgisi olan cevaplayabilirse memnun olurum. Bir usta enjektörlerdendir diyor biri marş motorundandır diyor ama bilemedim. Göstergede ingiliz anahtarıyla birlikte çıkan uyarıyı da resim olarak ekliyorum.

https://ibb.co/vdYZr29

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kızdırma bujileri olabilir büyük ihtimalle.

SM-C7010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yaklaşık 3 yıldır kullandığım megane 3 aracım var. Şu an 187 bin km de. Okul oluduğum için bakımını biraz aksattım lakin daha önce de böyle bir arızayla karşılaşmamıştım.
Benim sıkıntım şu; sabah aracı çalıştırırken anahtarı çeviriyorum lakin motor çalışacakmış gibi oluyor fakat ilk çevirmede çalışmıyor. Bir kaç kez deneme yaptıktan sonra ancak çalışabiliyor. Sabahları dışında gün içerisindeki dur kalklarda ya da durup beklemelerde böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Bu nedendir bilgisi olan cevaplayabilirse memnun olurum. Bir usta enjektörlerdendir diyor biri marş motorundandır diyor ama bilemedim. Göstergede ingiliz anahtarıyla birlikte çıkan uyarıyı da resim olarak ekliyorum.

https://ibb.co/vdYZr29
Arıza kaydı alındı mı ?

Wansjaxell

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault un sitesinde de bunu buldum:

t2GWh03
https://ibb.co/t2GWh03

Elektrikçiye mi gideyim servise mi karar veremedim...

Wansjaxell

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok hayır. Servise gitmedim henüz. Tamirci çağırdığımda böyle söylediler bana.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bu lambanın bi kaç anlamı var enjektör arızası turbo basınç arızası eğer turbo hortumu patlaksa yeterli basınç sağlayamayınca bu ışık yanıyor

Wansjaxell

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Elektriksel arıza diyince sevinmiştim. Enjektör işine girmeyi hiç düşünmüyorum ya. Belki yaptırmadan satarım. Alacak olana söylerim. Ama turbo hortumuna da bi baktırayım. Teşekkürler hocam.

Wansjaxell

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın 2 enjektöründe sıkıntı olduğu anlaşıldı ve değiştirdik. Çıkması takıldı ve işçilikle birlikte 1000 lira tuttu.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın 2 enjektöründe sıkıntı olduğu anlaşıldı ve değiştirdik. Çıkması takıldı ve işçilikle birlikte 1000 lira tuttu.
enjektörleri belli araklıklarla kontrol ettirmekte fayda var yakıt kirliliğinden, kurum oluşumundan tıkanabiliyor cıkması ile kurtarmanıza sevindim inşallah onlar sorun çıkarmaz

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bununla geçmiş olsun