megane 3 almayı düşünenlere..

serkanaydin88

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba arkadaşlar

yaklaşık 5 aydır 2011 model otomatik şanzumanlı(bva) benzin & lpgli megane 3 dynamique sahibiyim. bu 5 aylık süreçte araçtan memnun olduğum şikayetçi olduğum konulardan bahsedeceğim almayı düşünen kişilere belki bir yardımım dokunur. aracı aldığım günden beri RFC üyesiyim . burdaki yardımlaşmadan ötürü çok memnunum elimden geldiğince online olup forumdan faydalanıyorum herkese teşekkürler..

aracıma gelicek olursak daha önce 2006 model en dolusundan bir opel astra sahibiydim aynı segment olması sebebiyle aradaki farkları iyi kötü anlatmaya çalışacağım..

öncelikle 5 aydır allaha şükür sanayiye uğramadım inşallah bu şekilde olmasını temenni ediyorum..

bir kere motor yıkattım bujiler patlamış onları değiştirdim :)

çok şükür 1.6 lpg performansı ve sorunsuzluğu iyi durumda rölanti dengesizliği çekiş bozukluğu gibi durumlarla hiç karşılaşmadım..

şanzuman olarak edc ve cvt kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyacağım fakat bva şanzuman opelin yarı otomatiğine göre en az 3 gömlek üstün bir şanzuman . 1 ve 2 nci vites geçişleri araç soğukken çok zayıf hissediliyor bi araç ısındığında ise şanzuman performansı bence 10 üzerinden en az 7 alır ..şanzuman kullanıma göre tepkiler veriyor sürekli agresif araç kullanırken araç sizin tepkilerinize karşılık veriyor.. sakin kullanımdada başarılı.. üst düzey performans veriyormu araç derseniz , bence tam bir aile arabası 140 ps fr performansı tabiki beklemeyin.. fakat aracın yola oturuşu çekişi kullanım karakteri ideal yol tutuşu mükemmele yakın ...

dynamique ve privilege paketler sınıfında dolu sayılabilicek araçlar. anahtarsız giriş ve çalıştırma adaptif bi-xenon farlar far yıkama yağmur ve far sensörü sanrufu ( ithallerde cam tavanı ) opsiyon olarak alınmış olan tom tom navigasyonuyla başarılı gördüğüm bir araç ben bu özellikleri dolu dolu kullanıyorum fazlası olabilirmiydi olurdu tabiki fakat bu segmentte orta üstü bir yerde bence..

aracın kötü ve beğenmediğim özelliklerine gelicek olursak yiğidi öldürüp hakkını vermeyelim

yine kullandığım için astra h ile karşılaştıracağım

iç mekan trim kalitesi kesinlikle opelde kat kat üstün trim sesleri fazla ben bagaj pandizotunun seslerini kendi çabamla çözdüm fakat navigasyon çerçevesi ön konsoldaki plastik göstergeler sökülüp yalıtım yapılması gerek bir şekilde ..sürekli değil fakat asfalt yoldan bozuk yola çıkınca bu sesleri duyabilirsiniz ...

ses sistemi çok kötü bende 4 tweeter ve 4 hoparlör olan modelden var aracımda inanın ses seviyesi 22 den sonra dinlenmez he bana arka planda zayıf bi müzik çalsada olur derseniz o şekilde dinlenir fakat ben maddi durumumu toparladığımda ilk fırsatta sub 'suz bir sistem ( ön arka komponent + anfi ) ile kaliteli bir ses sistemi yapacağım ..

direksiyon ve vites topuzunda kullanılan deri & vinil kısımlar kalitesiz zamanla dökülme yapabilir ben şu anda yaşamadım.

genel olarak bakarsak kendi segmentinde bu fiyatlara (ki ben 2 3 bin lira yüksek fiyata aldım ) alınabilecek bir araçtır ..

parça fiyatları çok uçuk değildir . bana sorarsanız tavsiye ederim kullanımı keyifli fiyatı güzel araç.

inşallah yardımcı olabilmişimdir .. herkese iyi forumlar arkadaşlar...

resimler alttadır:)

https://i.hizliresim.com/296vDj.jpg

https://i.hizliresim.com/okXnGm.jpg