Megane 3 amörtisör körüğü

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı bugün yıllık bakıma soktum yetkili serviste. Lifte kaldırınca usta söyledi sağ ön amörtisör körüğü yırtılmış. parçası 50-60 lira tutuyor işçilikle 250 lira fiyat verdiler. Amortisörün komple sökülmesi gerektiği için işçilik fazla çıkıyor . sökme olduğu için rot ayarı da fiyata dahil oluyormuş. Usta çok önemli değil, uzun vadede sıkıtı olabilir belki dedi.Bende hem özel servise sorarım diye yaptırmadım. Böyle bir şey balına gelen var mı. Tavsiyeniz nedir

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Aracı bugün yıllık bakıma soktum yetkili serviste. Lifte kaldırınca usta söyledi sağ ön amörtisör körüğü yırtılmış. parçası 50-60 lira tutuyor işçilikle 250 lira fiyat verdiler. Amortisörün komple sökülmesi gerektiği için işçilik fazla çıkıyor . sökme olduğu için rot ayarı da fiyata dahil oluyormuş. Usta çok önemli değil, uzun vadede sıkıtı olabilir belki dedi.Bende hem özel servise sorarım diye yaptırmadım. Böyle bir şey balına gelen var mı. Tavsiyeniz nedir
Amortisör körüğü amortisör ün hareketli kısmını tozdan pislikten Korur değişimi ön amortisör de meşakkatli oluyor

srdr87

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Servis ustası 2-3 yıl sonra sorun olabilir dedi. Ama nasıl bir sorun olur net bir şey demedi. Değiştirmek gerekir mi. Belki arabaya 2 -3 yıl daha binmem ama zamanla amörtisörü bozacak bir şey ise yaptırayım yinede.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Servis ustası 2-3 yıl sonra sorun olabilir dedi. Ama nasıl bir sorun olur net bir şey demedi. Değiştirmek gerekir mi. Belki arabaya 2 -3 yıl daha binmem ama zamanla amörtisörü bozacak bir şey ise yaptırayım yinede.
Zamanla toz pislikten amortisör yağ kaçırır ve kilitlenir

Samas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim araç da benzer dertten müzdarip oldu, körüktenmidir bilmiyorum ama amortisör körüğü kopmuş diye gittim mortisör bozuk çıktı.yalnız işçilik biraz yüksek geldi ben salıncak değişimi amortisör 4 teker balata değişimine 250 verdim. aslında 200 yapacak usta vardı çok yoğundu.