Megane 3 aracımdaki motor sesi videosu

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aykut kardes sendeki mazot geri donis hortumundan gelio o hortum uretimden kronik hatali yeni parti uretim geri donusle degistir duzelir garantin varsa bulumdugun ilde de anlayip ilgilenen yoksa sikayet et cozum bu de yapanlar var servis garantisi kapsamında servisiniz deneyimsiz de sikayet et yardim al deneyimli bi kac servisi de ara videoyu gonder bariz belli viteste gaz verip kesince gazi arac dervi viteste duserken de yapar üstüne düş çöz gerekirse fransa ile de mail yolu ile irtibat kur

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2 defa değişti geri dönüş hortumu :)

issaritas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar Merhaba,
Bugün aracımı Bika Yetkili Servisine götürdüm. Sesin Yakıt Hortumundan geldiğini, yakıt hortumunun yeni tip yakıt hortumuyla değiştireceklerini söylediler.
Şuan ellerinde yokmuş sipariş ettiler, haftaya beni arayıp garantiden ücretsiz değiştirecekler. Haftaya değişim olduktan sonra sorununun çözülüp çözülmediğini bildiririm.
Umarım düzelir.

-----

Arkadaşlar merhaba,
2014 model 45.000 km de megane3 1,5dci otomatik aracımdan gelen motor sesini videoya kaydettim. aşağıdaki linkte mevcut. 20 inci saniyeden sonra başlıyor. bu sesi birkaç ustaya sordum motorun içinden geldiğini, motoru söküp bakmaları gerektiğini söylediler. sizde yorumda bulunabilir misiniz? veya usta tavsiyesi olan varmı teşekkürler.

(istanbul avrupa yakasında oturuyorum)

https://www.youtube.com/watch?v=L7vNHhKFV1s

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1000dd dan aşağıda çalışması lazım aracın hortumu değiştirdikten sonra devir ayarına da baktır aracın..

issaritas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hortumu değiştirdiler. sorun çözülmedi. :(

hakanöztürk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yüksek ihtimalle bu sorunu Türkiye'de ilk bildirenim. Teşhis vs 1 seneyi buldu Fransa merkez ile irtibat sonucunda. Çok büyük ihtimal ile yakıt geri dönüşüm hortum iç çapı alakalı bir durum. Hortum değiştiği halde ses kesilmemişti (kısa bir süre hariç). Özellikle hortumdan yakıt geri dönüşüm esnasında vibrasyon olma ihtimali var ve sesin kaynağı da bu. Bu yüzden hortumun daha sağlıklı şekilde, bulunduğu bölgeye, vibrasyonu önleyecek şekilde tespiti bu sesi önlüyor. En azından benim ulaştığım sonuç bu.