Megane 3 arka kapı kolu gözü problemi

aydin_bursa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar 2010 megane 3 aracım var.aracımın sağ arka kapısına elimi uzattığımda optık goz okumuyor ve kapılar acılmıyor diğer 3 kapıda sorun yok acıyorlar ama sag arka kapıda falıyet sıfır ne olmus olabılır basına bu tur problem gelen varmı reno

aydin_bursa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
way be 2 problemım oldu kımsede tık yok sanırım benım arama reno megan değil :(megan gorumlu sahın mıdır kı sadece bahsettığım problem bende olumus gibi.kimsede tık yok

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Sensör arızalanmışa benziyor, pek nadir görülen bir arıza olduğundan herkesin başına gelmez ve insanların bilgisi olmayabilir.
Olur olmaz her konuya bilmeden yazmaktansa yorumsuz kalmak bazen en güzelidir .
Aracındaki sorunu sanayide yaptırmak biraz zor olduğundan servise götürmekte fayda var, yeni sensörün araca tanıtılması gerekir.

aydin_bursa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mustafa abi tesekkurler.
mustafa abı kolu nasıl sokerız onu bır ogrensem sokup sensorlerı kontrol edeceğim _cunku ara sıra calısıyır_sanırım kolun altındakı sensorde temassızlık var kolu nasıl sokeceğim acaba

Son düzenleme:

TC Barış Alkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mustafa abi tesekkurler.
mustafa abı kolu nasıl sokerız onu bır ogrensem sokup sensorlerı kontrol edeceğim _cunku ara sıra calısıyır_sanırım kolun altındakı sensorde temassızlık var kolu nasıl sokeceğim acaba

sensör bozulmuş olabilir, düşük bir ihtimal kapıyı sert kapatmaktan soketi çıkmış da olabilir
kolu sökmek çok cins. kapı içindeki tıpayı çıkartıp içeri bir çengel gibi bir şey uzatıp dilden kurtarıyorlar sonra tutacağın arka kısmını dışarı çekerek çıkartıyorlar. ön kısmını da geri doğru çekince kol çıkıyor. ama kolu sökmeden de hallolur bence. sensörün iki yanında tırnakları var. ordan kurtarınca sökülür direk.

aydin_bursa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sensör bozulmuş olabilir, düşük bir ihtimal kapıyı sert kapatmaktan soketi çıkmış da olabilir
kolu sökmek çok cins. kapı içindeki tıpayı çıkartıp içeri bir çengel gibi bir şey uzatıp dilden kurtarıyorlar sonra tutacağın arka kısmını dışarı çekerek çıkartıyorlar. ön kısmını da geri doğru çekince kol çıkıyor. ama kolu sökmeden de hallolur bence. sensörün iki yanında tırnakları var. ordan kurtarınca sökülür direk.

barış bey bu sensoru soket kısmını soktum taktım soket baglantıları sağlam senson ara sıra calısıyor sanırım bır temassızlık sozkonusu_bu sensor oldu kı komple değiştirmem gereklı sıfırı ates pahası olur :) cıkma sensor alsam direk calısırmı tanırmak mı gerekır mi sizce

TC Barış Alkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
barış bey bu sensoru soket kısmını soktum taktım soket baglantıları sağlam senson ara sıra calısıyor sanırım bır temassızlık sozkonusu_bu sensor oldu kı komple değiştirmem gereklı sıfırı ates pahası olur :) cıkma sensor alsam direk calısırmı tanırmak mı gerekır mi sizce

çıkmacıdan bulabilirsiniz belki deneme karşılığında (eğer çalışırsa) alacağınızı söyleyin bir şey demezler sanırım.

oqitay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sorun bende de var ama üstelemedim umarım halledebilmişsindir dostum :)
Gıcık bişe dediğin gibi canı ne zaman isterse çalışıyo :)
Hiç çalışmasa bozuk diyecem ama değil, küçük bi sensör için de uğraşmadım açıkcası. Servise bi danışmak lazım aslında

aydin_bursa

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun aynen devam ediyor.ugrasmak ıstemedim bıraktım kendi halıne :)