Megane 3 benzin bitti cektik artık çalışmıyor

vesaire_m

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar
2010 megane dinamik aracımla lpg olmasına rağmen benzinle çalışmış ve 100 km lik yolda 80. Km de benzin bitti ve yolda kaldım lpg de hiç bir şekilde çalışmadı ve sürekli martan aküde bitti yoldan geçen bir arac beni 20 km çekti yolda kontak açık geldim akü sarj olsun diye ve direksiyon kilidi için benzinlikten benzin aldım koydumfakat araba 3 4 sn marş yapıyo ama hiçbir şekilde çalışmıyor bilgisayara taktık hata veren volan sensörünü değiştşrdik yok gene çalışmıyor ne yaptık ne ettiysek çalışmıyor sorun ne olabilir arkadaşlar yazılımsa bi sorun olabilir mi yada beyinle ilgili

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Motora benzin geliyor mu yada direk LPG ile çalışmıyor mu ?

vesaire_m

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayır gelmiyor yada ateşleme olmuyor benzin pompasından da değil ona da baktırdık pompadan değil dedi fakat ateşleme yok lpg de de hiç çalışmıyor

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gelmediğini nasıl anladın. tamirci çalıştıramadımı. eğer benzini bitirdiyse pislik çekip enjeksiyonları tıkamış olabilir. boğaz kelebeğinden biraz benzin döküp öyle deneyin. ateşleme varmı baktınmı? bir buji çıkarıp marşa bastır demire yakın tutup elektrik çarpıyormu. volan sensörünede bakılmış. ateşleme yoksa o tarafa yönelirsin buji buji kablosu ateşleme bobini akü belki tam güç getirmiyordur. ateşleme varda çalışmıyorsa dediğim gibi enjeksiyonlar sıkıntılı olabilir. boğaz kelebeğinden az benzin dökerek çalıştırmayı dene çalışırsa zaten yakıt gelmiyordur oraya yönelirsin.

vesaire_m

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bunların hepsini denedim dedi usta immobilizere kadr herşeye baktı tek kalan beyin dedi dediğine göre beyine yazılım atılıyomuş ben ilk defa duydum böyle bişe varmı yada başka ne olabilir

vesaire_m

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar servise sordum yazılım atma gibi birşey yok sorun devam etmekte motor sigortası nerde bu arabada bilen varmı?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar servise sordum yazılım atma gibi birşey yok sorun devam etmekte motor sigortası nerde bu arabada bilen varmı?
Çıkma bi beyin bulup denemek kalıyor bu arada akü sökülüp yeni bir akü ile deneme yaptınız mı?

vesaire_m

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yeni akü ile denendi oda olmadı malesef :( son çare beyin ile denemek kaldı çıkma bi beyin bulamadık şimdilik umarım beyinden değildir çok pahalıya malolcak:(

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun bir abim aracına doubledin teyp bağlarken kısa devre yaptırmış bir sigorta nın attığını fark ediyor değiştiriyor fakat aracı çalışmıyor onlarca hata veriyor çekici ile aracı servise gidiyor orada başka bir yerdeki sigorta nın attığını fark ediyorlar 😁 inşallah sorununuzda böyle ucuz atlatılır

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sigortaları üşenmeden tek tek çekip bakın. sağlammı değilmi diye.