Megane 3 coupe 1.4 tce 130 hp chip tuning

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben aracımla memnunum motoru ılede gayet memnunum bu bır lagunadan suna buna ne motor kullanıldı nasıl tanıtıldı bılıyorum 2009 dan berı aracın takıbındeyım kırklarelıye ılk gıren arabayıda aldım sımdı dıger konuya gelelım yazdıgımı tam anlamamısn sanırım ben ne dedım zaten reno revızyona gıtmedı farklı bır motor uretıldı revıze asa yada yukarı ozellık ıcın modıfıkasyon bu apayrı bır motor benım soledıgım budur ılaveten aracın degerıden hıcbısı kaybetmıyor ama bu motor reno motoruda degıldır babalar gıbı nıssan otorudur bunun tartısılcak neyı var onu cozemedım nıssanla reno demıs ortak calısalım sen bana benzınlı uret demıs reno nıssana bende senden dızellerı alıyım demıs yapmıslar anlasmayı ve sımdı bu motorları kendı araclarında kullanma hakkınıda kendılerınde saklıtutmuslarayrıca yeterınce ıngılızcem var bak orayı ıyı oku renault bır sey yapmamıs ne yazıyor bır kelıme var anahtar kelıme orda yazan nıssanda bulunan motoru normally-aspirated kı anlamı supercharger yada turbo ıle kombıne demek tır sonuc sudur reno bu motorda oynama yapmamıstır sandık motor seklınde manıfold turbo dısında nıssan ımzalıdır onlarda zaten motor degıldır sonuc motor kodu 1.2 ıle kullıyen farklıdır

iyide dostum daha az önce sen yazmadın mı 1 tane bile renault parçası yoktur diye?

renaultun mais müdürü ortak üretim diyor. fabrika açıklamalarda renault nissan ortak geliştirdi. diyor. hatta şunu söyliyim aslında o motorda bi tek blok nissana ait. kalanın alayı renault. blok ne demek? içindeki piston kol krank blok. kalanı full renault. her allahın günü sanayide motor indirip bindiriyoruz. öle renaultun hiç bişeyi yok filan saçma olmuş. asıl nissanın altı üstü bloğu var. asıl güç teknolojisi beyin yazılım v.s hepsi renault mühendislerine ait.

ss 509

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
karddes soledıgımın arasındayımm bak sen maıs mudurune ne bakıosun emın ol onların cogu detayları senden benden daha ıı bılmıyorlarr bunula berabr gene soyluyorum reno nıssan ortak gelıstırılse ustunde reno-nıssan yazar dımı yada nıssan dci lerı sok bakalım ne yazcakbu arabanın ust kapagından pıstonlara zıncırıne kadar yanı sandık motor dusun hepsı nıssan yazıyor ole bıs yok bana soleyın nasıl resım yuklenıyor sıze gostercem ben bu motoru soktummm motru ındırdım butun parcalrına kadar dagıttık fotografladık sora fransadan sandık motor geldı pıstonlardada ust kapktada plastık parcalrdada zıncırdede blokta tek yazan nıssandır fotoları var soleyın yuklıcem bu tartısma sona ersın dersınız maısın mudurune bak boleymıs ben ust duzey yonetıclerle megane uzerıne ne kavgalar verdımde halıcıktım bılsen neyse soleyın eklıım resımlerı

CLIORS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor da ne sorun yaşamıştın?

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
karddes soledıgımın arasındayımm bak sen maıs mudurune ne bakıosun emın ol onların cogu detayları senden benden daha ıı bılmıyorlarr bunula berabr gene soyluyorum reno nıssan ortak gelıstırılse ustunde reno-nıssan yazar dımı yada nıssan dci lerı sok bakalım ne yazcakbu arabanın ust kapagından pıstonlara zıncırıne kadar yanı sandık motor dusun hepsı nıssan yazıyor ole bıs yok bana soleyın nasıl resım yuklenıyor sıze gostercem ben bu motoru soktummm motru ındırdım butun parcalrına kadar dagıttık fotografladık sora fransadan sandık motor geldı pıstonlardada ust kapktada plastık parcalrdada zıncırdede blokta tek yazan nıssandır fotoları var soleyın yuklıcem bu tartısma sona ersın dersınız maısın mudurune bak boleymıs ben ust duzey yonetıclerle megane uzerıne ne kavgalar verdımde halıcıktım bılsen neyse soleyın eklıım resımlerı

bak biz demiyoruzki reno yaptı nissan üstüne yattı. tamam benzinli motorları nissan yapıyor bloğunu zartını zurtunu. ama sen diyorsunki hiç renault parçası yok. halbuki üzerinde tonla renault parçası var. nissan kendi çıkıp açıklıyor renaultla ortak geliştirdik diye. yani tek başına nissanın malı değil. ama üretim nissanda. geliştirme ortak.

ama nissanın dci motorlarının mesela komple renault olduğunuda gene nissan çıkıp açıklıyor. dci ortak geliştirilseydi nissan çıkar ortak geliştirdik derdi. ama şu var çok sıkı bir şekilde birlikte çok bilgi paylaşıyorlar. birçok testler geliştirmeler yapıyorlar. ama nissanın tek başına kendi üretimi dersen kimse inanmaz.

ss 509

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fabrıka cıkısı ıntercooler borusu kelepcesı gevsek kalmıs bızde arabayı sıkarak kullandık herneyse devamında arac su eksıltmıs eksıltmısderken butun suyu yuksek basıncta ıntercooler borusundan salmıs 10k da servıse gıttımde aa su alamdı dıe su koymus yag degsıtrmısler sora araba sıcak uflemedı dedım bu sıkıntı var dedıler kalorıfer yaapr bazen termostat sııntılıdır 231 yapan araba 200 gecmıo cok yııoo deen vurntu basladı goturdum dedıler aa conta yanmıs e dedım conta yanmıs ta yanan kadr burdakı su nereye gıttı hoppp sılındırlere ozellıke 4.sılındıre ama o zmana kadar o sekıl 6000km surdum sıkıstırarak cunku sureklı soledım gıttım geldım bısı yok kıstır sudur budur dedıler 6000 gectı araba beyaz dumanı attı dedıler conta degsıtırelım ben de kabul etmedım sandık motor geldı sımdı saat gıbı

ss 509

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yahu aga bak ne dııom bana solermısn bu blokta hangı parca renonunmus sandık motordakı reno parcasını sole bılıyım ba soleyıın nası yuklendını bılmıom resım yuklııcem dıom gorcen her vıdasına adr soktuk daha acık nası dıım

CLIORS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İzmirde de 4.silindirden blok çatlatan gördüm.

GokhanRS

Gökhan GÜMÜŞ ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sen sandık motormu diyorsun? yoksa sandık blokmu? bizim motordan anladığımız komplre dolu turbosundan manifolduna kadar herşeyi üzerinde olan motordur.

Resim Yükle | Ressim@Net

linkteki siteye yükleyip buraya linkleri yapıştırabilirsin. bu arada üretim nissanda diyoruz zaten o yüzden tabiki nissan yazıcak. ama adamlar kendileri ortak geliştiriyoruz diyor sende onu anlamıyorsun :D

ss 509

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sıyah megane ı dıyorsun sen fatıh dıye bır cocugun arabası o oda aynı sorunu yasadı kelepceyı sıkmamısar conta yaktı sonuc bu bız kelepcelerı degsıtırdık normal kelepce ıle huzura erdık

ss 509

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yah reno dıo kı krıterler sunlar bu krıterlere gore motor uretceksın dıo al orda bak ne yazıo ıngılızce motoru aldılar nıssandan turboladılar kullandılar dıo kısacası bu yanı ortak calsıma bu ama bak sımdı gelelım dıger konuya yenı 115lık tce motor ıcın aynısnı solemem o enerjı sınıfı motor reno muhedıslerı gelsıtırdı hatta formula muhendıslerıde yardım ettı yanlıs bılmıosam