megane 3 coupe klima sorunu - durup durup geri çalışıyor

volkanee

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese merhaba,

Aracım 2009 model megane 3 1.6 + landirenzo lpg. 50Bin KMde 2. el satın aldığımdan beri zevkle kazasız sorunsuz biniyordum (şu anda 90bin küsür) taa ki geçen haftanın başına dek. Bütün bakımlarını eksiksiz yaptırdığım aracımda karşılaştığım sorun ise;

-- Sıcak bir havada arabaya binince klimayı açtıktan sonra (LO derecesinde, son hızda) 2 dakika içinde klima kapandı. Serin hava hala havalandırma ızgarasından geliyordu ama kalorifer motoru durdu. (motorun ismini yanlış yazmış olabilirim) 2-3 dakika sonra yeniden açıldı. ve yeniden kapandı. en yakın servise gittiğimde kalorifer motorunun direnç kutusunun değişmesi gerektiğini söylediler, 500tl masraf ile. Sen yine de bir gazını değiştir sorun devam ederse geri gel dediler. eyvallah deyip ertesi gün gazını değiştirdim. bir iki gün boyunca havalar serin gittiği için klima çok kullanamadım ama bugün yeniden aynı sorunu yaşıyorum.

daha önce bu sorunu yaşayan var mı?
Ankara'da bu işten anlayacak elektrik ya da renault ustası tavsiyeniz var mı?
servisten servise verecekleri fiyat değişir mi? bütçem çok büyük masrafları kaldıracak gibi değil çünkü.

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.:cay

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba öncelikle sizi üye tanıtım bölümünden daha yakından tanımak isteriz. Sorunuzla ilgili; klima kutusunda sorun olabilir . Bu sorun için servise gitmenizi öneririm. Biraz masraflı olur ama en iyi çözümü orda bulabilirsiniz. Aracınızla kazasız belasız sürüşler dilerim. Keyifli forumlar