Megane 3 Ekspertiz Testinde Arıza lambası yanması normal midir?

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. 2012 model Megane III 1.5 dci EDC araç almak üzereyim. Beğendiğim aracı dün ekpertiz testine soktuk. Testte motor performansı %96 (106.5 Hp) çıktı, maksimum sürat 224 km/h, tork 330.0m. Ancak testten sonra arabanın arıza ikaz lambası yandı. Satıcı arkadaş bunun ABS ile ilgili olduğunu ve testten sonra normal olduğunu bir süre sonra kendiliğinden düzeleceğini söyledi. Dönüşte fren testi yaptım gerçekten ABS çalışmıyordu. Lastikler frenlemede kilitlendi. Aracı pazartesi devrini yapmak üzere kaparosunu verip bağladık ancak bu durum kafamı bulandırdı. Araç başka bir şehirde pazartesi gidip alacağım. Bu arıza lambası durumu gerçekten normal midir?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Expertiz testi dediğin dyno testi olmalı, aracın arka tekerleri test sırasında dönmediğinden ABS ikazı yanar ve sistem pasif duruma geçer, bir kaç kilometre kullanımdan sonra aracı stop edip tekrar çalıştırırsan düzelir, bazen ilk stop ardından çalışma sonrası düzelir, normal bir durum...
Üye tanıtımı yaparsan memnun oluruz...:eyv

http://www.renaultfanclub.com/renault-fan-club-uye-tanitimlari/

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Doğrudur Mustafa bey. Dyno testinden sonra oldu. İçimi rahatlattınız teşekkür ederim. Bu arada aracın 1 yıllık bakım süresi gelmiş. Bu ay yapılması lazım. Daha 37000km de. Motor performansları bakımdan sonra daha artar sanıyorum. %96 performans verdi test. Tanıtımı da hemen yapacağım.

alicem123

Ali Öztürk, Megane 3 1.5 DCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renaultların çoğu modelinde hastalıktır abs ile ilgili arıza ışığı yakması. Bir gün aracı yıkadım ve çalıştırdığımda abs ile ilgili arıza verdi dediğiniz gibi abs çalışmıyordu. Ertesi sabah servise gitmek için arabayı çalıştırdım ve ışık sönmüştü ama içim rahat etmedi götürdüm servise,müşürlere su kaçtıysa kendini pasif konuma alır kurduğunda ise düzelir herhangi bir problem yok dediler ve o günden sonrada böyle bir arıza yapmadı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynısı bende de olmuştu. Durum normal..

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar merhaba. Pazartesi günü arabayı teslim aldım. İstanbul'a getirdikten sonra bir de tanıdığım yetkili serviste bilgisayar testi ve tam ekspertize soktum ve konuyu onlara da sordum. Sizlerin de dediği gibi, bu normalmiş. Bu arada araç premium paketmiş. Yani viraja duyarlı bi-xenon farlar, far yıkama, esp+csv+asr donanımlı. Bu bana sürpriz oldu, paketli olduğunu bilmiyordum. Ben sunroof ve navigasyonlu diye almıştım. Ne diyelim bu da hediye paketi oldu. :)

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tekrar merhaba. Pazartesi günü arabayı teslim aldım. İstanbul'a getirdikten sonra bir de tanıdığım yetkili serviste bilgisayar testi ve tam ekspertize soktum ve konuyu onlara da sordum. Sizlerin de dediği gibi, bu normalmiş. Bu arada araç premium paketmiş. Yani viraja duyarlı bi-xenon farlar, far yıkama, esp+csv+asr donanımlı. Bu bana sürpriz oldu, paketli olduğunu bilmiyordum. Ben sunroof ve navigasyonlu diye almıştım. Ne diyelim bu da hediye paketi oldu. :)

Aracınız hayırlı olsun, güle güle kullanın inşallah. Daha kullandıkça ne hediyeler olduğunu göreceksiniz. Kazasız ve cezasız sürüşler dilerim.:eyv

Sait ÇAKIROĞLU

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun güle güle kullanın bilgisayara bağladığınızda başka arızalar çıktı mı..?

khakans

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler. Hayır, çok şükür tam notla geçti incelemeden. Hiç bir arızası çıkmadı.

Son düzenleme: