Megane 3 gösterge İbrelerinin renk değişimi ( RS İBRELERİ )

Mert Koç

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güle güle kullan abim çok güzel olmuş :eyv

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
kırmızı ibreler cok hoş olmus ama gösterdeki devir saatinide rs gibi sarıya kaplansaydı cok cok daha guzel olurdu bence ama bu hali diğerlerinden ayrılması için yeterli :eyv

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güle güle kullan çok güzel olmuş keşke bendede ibre olsada bende yapsam :p vitesin ordaki ledin elektriğini nerden aldın?

UGURMELIH

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kırmızı ibreler cok hoş olmus ama gösterdeki devir saatinide rs gibi sarıya kaplansaydı cok cok daha guzel olurdu bence ama bu hali diğerlerinden ayrılması için yeterli :eyv

Yani yapmışken tam rs görüntüsü vermek lazımdı ama devirin altına o sarı rengi nasıl verebilirdimki. Bilgisayar çizimlerini bulsak kalıp çıkartır oraya yapıştırırz ama nasıl olcak o iş :D

UGURMELIH

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güle güle kullan çok güzel olmuş keşke bendede ibre olsada bende yapsam :p vitesin ordaki ledin elektriğini nerden aldın?

http://www.renaultfanclub.com/arac-ic-aksam-modifiyesi/22404-megane-3-led-serit.html

Daha önce böyle bir konu açmıştım. Çakmaklıktan aldığım elektrikle, birde araya anahtar koyarak ledleri yakıp söndürebiliyorum. Önceden açtığım o konuda kırmızı ledler yok sadece koltukların altındaki var, sağ koltuğun altındaki lede giden kabloya kırmızı ledin kablosunu paralel bağladım. Şimdi hem kırmızı hemde beyazlar yanıyor düğmeye basınca :D

UGURMELIH

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ama kırmızı ledi fazla beğenmedim onu mavi ile değiştireceğim kırmızı daha loş yansa daha iyi olurdu.

Sedat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel olmuş elinize sağlık

Megane-FU*

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
7-8 aydan beri bu sistem var kafamda ama daha farklı bi sistem düşünüyorum ön tarafı sökmek zor oldumu ? ondan korkuyorum sökmesinden

UGURMELIH

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
7-8 aydan beri bu sistem var kafamda ama daha farklı bi sistem düşünüyorum ön tarafı sökmek zor oldumu ? ondan korkuyorum sökmesinden

Valla kardeşim hiç zor değil eğer benim yaptığımı yapacaksan. Göstergelerin üzerindeki o yarım yuvarlak parçanın arasına ince uçlu tornavida sokarak biraz arala daha sonra hafifçe asıl sağlı sollu, o parça klipslerinden kurtulup geliyor vidalı değil çünkü. Daha sonra Kadranın üzerinde sadece tek bir alyan yıldız vidası var onuda sökeceksin kadranıda sağlı sollu oynatarak kendine çekiyorsun klipsler yuvalarından kurtuluyor. daha sonra al kadranı kucağına bir tek kapağı kaldı 3 tane krom halkası olan kapağıda çıkar açarsın benim gibi ibreleri :D

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Owww Feci Olmuş :)