Megane 3 göstergesinde kıp kıp sorunu. (Yardım)

mihmander

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar,

2012 model Megane 3 sport tourer aracım var EDC dizel.

yaklaşık 2 ay önce bir önce yıkmacıda iken birden araba marş basmadı. (yıkamacı AVM -2 katındaydı.)

neyse akü bitmiş. Özel servis bir arkadaşım var onu çağırdım. Aracı takviye ile çalıştırdık.
Aküyü ölçtü bitmiş. Bende akü var ama Renaultun aküsü VARTA Marka dedi. servise gerek yok sanayiden değiştirelim dedi. Hakikaten bakınca Renault akünün alt açıklamalarında VARTA yazıyordu. Varta aküyü aldık.

Son 1 haftadır bir sorun ortaya çıktı. Aküden mi bilmiyorum. Aracın göstergeleri kıp kıp yapıyor. akşamlarda far ve tavan lambası da aynı şekilde..

Dün ise cok korktum. Mazot almaya giderken yolda gaz kesti. bende biraz gaza bastım. neyse toparladı. İstasyonda stop ettim mazot doldu. Çalıştırdım. tık yok.

3-4 kez sistem kapandı açıldı kapandı açıldı. sonda bir uyarı çıktı. "VİTES KUTUSUNU KONTROL ETTİRİN." anahtarı çektim. tekrar taktım. Normal çalıştı.

Bu sorunların kaynağı ne olabilir.
çok teşekkürler..

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yüksek ihtimal aküdendir. akü zayıflayınca araba her türlü ayıptır söylemesi (mallığı) yapabilir. yeni akü takan usta şarj dinamosunu ölçmedimi? şarjı nasıl arabanın ?

mihmander

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracı çalıştırdılar. Aküye bir cihaz bağladılar. sonra stop ettiler. eski akünün değerleri düştüğünü gördüler.
akü şarj tutmuyor değişmesi lazım dediler.

Aldığım yerde bu işin toptancısı gibi bir yer. akşama gideyim.
zaten EDC beni endişelendiriyor. bir de kötü bir şey olacak diye korkuyorum.